Na grzyby tradycyjnie do Długosiodła


Na grzyby tradycyjnie do Długosiodła: artykuł nr 3328

2006-09-15 13:14:39 Botanika

Komu przypadnie tytuł Króla i Królowej Grzybobrania, przekonamy się w najbliższą niedzielę w Długosiodle. Podwyszkowska gmina zaprasza już po raz czwarty na Wielkie Grzybobranie. Przytyk ma Ogólnopolskie Targi Papryki, Myszyniec - Kurpiowskie Miodobranie, Złotoryja - święto kukurydzy, Gdańsk - Jarmark Dominikański. A Długosiodło ma swoje Wielkie Grzybobranie.

Położona na terenie Puszczy Białej gmina słynie ze wspaniałych lasów obfitujących zarówno w dziką zwierzynę jak i owoce leśne. Właśnie te naturalne walory gmina postanowiła wykorzystać, organizując Mistrzostwa Polski w Grzybobraniu. Od czterech lat do udziału w imprezie zaprasza gwiazdy szklanego ekranu oraz pióra. Znanych aktorów i dziennikarzy nie zabraknie i w tym roku. Będą rywalizować o tytuł Króla i Królowej Grzybobrania.

Tradycją imprezy w Długosiodle jest wspólne gotowanie i smakowanie zupy ugotowanej ze świeżo zebranych grzybów. Niedzielnej imprezie towarzyszyć będą wystawy rękodzieła ludowego oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych i zespołu Żuki.

Źródło: Radio Dla Ciebie

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki