Dyrektor Gucwiński odchodzi na emeryturę


Dyrektor Gucwiński odchodzi na emeryturę: artykuł nr 3413

2006-09-25 16:20:55 Ciekawostki

Dyrektor wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego Antonii Gucwiński tylko do końca roku pozostanie na tym stanowisku. Po nowym roku dyrektor odejdzie na emeryturę, a jego miejsce zajmie dyrektor wyłoniony z konkursu. Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora wrocławskiego ZOO. Nieoficjalnie wiadomo, że odejście dyrektora na emeryturę przyspieszyły nieprawidłowości, które odkryto w połowie września we wrocławskim ZOO.

Zaniepokojeni wrocławianie oraz lokalna prasa alarmowała, że zwierzęta są przetrzymywane w złych warunkach, zbyt małych klatkach jak niedźwiedź brunatny, który do wrocławskiego ZOO trafił w 1994 r. z Tatr z matką Magdą. Niedźwiedź trafił do betonowej klatki po tym, gdy zaatakował pracownika ZOO, który karmił zwierzę. Zastrzeżenia były także co do warunków, w jakich żyją zwierzęta tropikalne, które mieszkają w zbyt ciasnych terrariach.

Trudnymi warunkami we wrocławskim ZOO zainteresowała się nawet wrocławska prokuratura, która w połowie września wszczęła dochodzenie w sprawie niedźwiedzia brunatnego. Prokuratura sprawdza, czy w ZOO nie została złamana ustawa o ochronie zwierząt. Za jej złamanie grozi do roku więzienia.

Źródło: PAP

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek