Przyroda w oczach chemików


Przyroda w oczach chemików: artykuł nr 48917

2010-09-12 01:46:20 Ekologia

Jakie zdjęcia robi sztygar, jak kadruje sterowniczy, a jak przyrodę postrzega specjalista ds. handlowych? Można się przekonać, spoglądając na plon konkursu fotograficznego Złap zająca. Już po raz czwarty pracownicy firm chemicznych różnego szczebla, skupieni w Programie Odpowiedzialność i Troska, pokazali swoje prace.

Na stronie internetowej konkursu http://www.rc.com.pl/zlap_zajaca.php można podziwiać 94 najlepsze zdjęcia, wyłonione na poziomie lokalnym w każdej z 19 firm, biorących udział w tegorocznej edycji. Już ruszyło głosowanie na najpiękniejsze zdjęcie, które wybiorą internauci na stronie konkursu. Fotografia, która zdobędzie największe uznanie, otrzyma nagrodę Grand Prix w postaci cyfrowej ramki do zdjęć. Zachęcamy do oddawania głosów na swoich faworytów do 22 września.

24 września, w siedzibie organizatora krajowego - Sekretariacie Programu "Odpowiedzialność i Troska" we Włocławku, zbierze się profesjonalne jury, by pod przewodnictwem Łukasza Stępnia ze Związku Polskich Fotografów Przyrody, wybrać najlepsze fotografie. Na obrady jury zaproszeni zostali także przedstawiciele patronów medialnych konkursu oraz Wydziału Biologii UMK w Toruniu. Czekają nagrody finansowe - w tym w kwocie 2000 zł dla zwycięzcy.

"Tradycyjnie najwięcej jest zdjęć zwierząt, dlatego jury z pewnością czujnie przyglądać się będzie np. nadesłanym krajobrazom, bo tych jak co roku jest mało" - mówi organizator, Magdalena Ozimek z Sekretariatu Programu "Odpowiedzialność i Troska". Oficjalne ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi podczas pierwszego dnia Forum Ekologicznego Branży Chemicznej w Toruniu (6-8 października).

Wręczenie nagród zaplanowane jest podczas listopadowych Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2010 w Poznaniu, którym towarzyszyć będzie wystawa pokonkursowa "Złap zająca" 2010. Później najlepsze fotografie tegorocznej edycji pokazywać będą w swoich miastach firmy, biorące udział w IV edycji. A są to:

ANWIL S.A., ARNAUD Polska Sp. z o.o., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., BASF POLSKA Sp. z o.o., Branżowa Organizacja Odzysku S.A., FOSFAN S.A., IMCD Polska Sp. z o.o., Inowrocławskie Kopalnie Soli "Solino" S.A., LUVENA S.A., PCC Rokita SA, Petrochemia-Blachownia S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A., ZAK S.A., Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A., Zakłady Chemiczne "Organika Sarzyna" S.A., Zakłady Chemiczne "POLICE" SA, Zakłady Chemiczne ZACHEM S.A.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii