Większość Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej w Polsce


Większość Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej w Polsce: artykuł nr 4027

2007-01-08 08:22:19 Ekologia

Większość Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej w Polsce, a połowa gotowa jest obok niej zamieszkać. Dlaczego? Boimy się szantażu energetycznego Moskwy - napisała gazeta.pl. Pierwsza polska elektrownia ma powstać pomiędzy 2015 a 2020. Nie wiadomo jeszcze gdzie, bo choć wstępne przymiarki dotyczą Pomorza, to zdaniem specjalistów za 15 lat przydałaby się np. w okolicach Bełchatowa.

Zdaniem Państwowej Agencji Atomistyki rośnie poparcie dla budowy takich elektrowni. Agencja bada je od ponad 20 lat. Ostatnie, grudniowe badanie (przeprowadził je Pentor) upubliczniła tuż przed świętami. Wynika z niego, że ponad 60 proc. Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej. Aż 48 proc. gotowa jest zgodzić się, by powstała obok ich domu!

Źródło: wnp.pl(fr.)/gazeta.pl

 

Zobacz też:

  • Polska elektrownia atomowa na Litwie? - Polska chce uczestniczyć w budowie nowej elektrowni jądrowej w Ignalinie na Litwie - donosi Gazeta Wyborcza. Polska jako inwestor i jej współwłaściciel ...
  • Powstanie druga elektrownia atomowa - Władze Bułgarii podjęły w czwartek ostateczną decyzję o budowie drugiej elektrowni atomowej. Powstanie ona w naddunajskim mieście Belene, a jej uruchomienie ...
  • Bez atomu ani rusz - Eksperci nie mają wątpliwości – musimy wybudować elektrownię atomową. Niestety, to, co ekologiczne, nie zawsze jest tanie. Gdyby wybudować za te same ...
  • Rozmowy dot. budowy elektrowni jądrowej na Litwie trwają - Jak podaje serwis Money.pl jeszcze w grudniu może zapaść decyzja o wspólnej budowie elektrowni jądrowej przez Polskę i Litwę.
  • Nadchodzi era energetyki jądrowej - Wielu naukowców jest przekonanych, że energetyka atomowa to nie kwestia wyboru, ale jedyna słuszna droga. Wielka debata właśnie się rozpoczęła.
  • Przybywa elektrowni atomowych - W grudniu Czesi podejmą decyzję, gdzie wybudować nową elektrownię atomową. Nasi południowi sąsiedzi to kolejne państwo, które stawia na siłownie jądrowe.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii