Posprzątali miasteczko harcerskie


Posprzątali miasteczko harcerskie: artykuł nr 4952

2007-08-30 20:13:26 Ekologia

Aż 87 ton śmieci w ciągu dziewięciu dni zebrała firma ONYX Polska w trakcie ogólnopolskiego zlotu harcerzy, który zakończył się tydzień temu na terenie byłego poligonu pod Kielcami. Sprzątanie imprez masowych to jedno z największych wyzwań dla firm zajmujących się gospodarką odpadami. Wystarczy kilka dni pobytu tysięcy osób na względnie małej przestrzeni, żeby znacznie zanieczyścić środowisko.

Umiejętne rozplanowanie miejsc zbiórki odpadów i regularna ich wywożenie zapobiega nagromadzeniu się gór śmieci.
Zlot harcerzy zorganizowany pod hasłem „Jeden świat – jedno przyrzeczenie”, trwający od 10 do 19 sierpnia na terenie byłego poligonu pod Kielcami, zgromadził ok. 10 tysięcy osób z 17 krajów.

Firma ONYX Polska S.A, która na co dzień zajmuje się gospodarowaniem odpadami oraz utrzymywaniem czystości na terenie Kielc, obsługiwała zlot pod względem zbiórki odpadów. Na potrzeby harcerzy ustawiono 3 duże kontenery hakowe (o pojemności 10 i 14 metrów sześciennych) oraz 59 pojemników o pojemności 1100 litrów, które zostały rozlokowane w 18 strategicznych miejscach. Oprócz tego śmieci zbierane były przy punktach gastronomicznych. W sumie w ciągu 10 dni zebrano prawie 850 metrów sześciennych odpadów, czyli około 87 ton.

Do dyspozycji organizatorów przez cały czas trwania zlotu był samochód hakowy z kierowcą oraz śmieciarka z trzyosobową załogą. Odpady odbierane były każdego dnia rano. Zazwyczaj wystarczyły dwa kursy samochodu hakowego odbierającego duże kontenery i jeden, czasami dwa, śmieciarki. Dzięki licznej flocie pojazdów firmy, pozostali klienci spółki nie odczuli zmiany jakości usług.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii