Monsanto udzieliło pomocy gospodarstwom dotkniętym klęską gradobicia


Monsanto udzieliło pomocy gospodarstwom dotkniętym klęską gradobicia: artykuł nr 4953

2007-08-30 20:23:09 Biotechnologia

W odpowiedzi na apel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległą jej Agencję Nieruchomości Rolnych o udzielenie pomocy gospodarstwom rolnym dotkniętym klęską gradobicia w rejonie Bartoszyc w województwie warmińsko – mazurskim, firma Monsanto przekazała poszkodowanym nieodpłatnie 2 tony materiału siewnego rzepaku ozimego odmiany Casoar.

Od 14 sierpnia materiał siewny był odbierany przez rolników z magazynu Elewar w Bartoszycach. Pomoc trafiła do 17 gospodarstw z gminy Sępopol, gdzie stwierdzono największe straty w uprawie rzepaku. Dzięki tej darowiźnie rolnicy mogą rozpocząć w terminie nowy sezon – przekazane nasiona rzepaku wystarczą na obsianie ponad 500 ha pól.

Monsanto Company - międzynarodowy koncern, spółka akcyjna, specjalizująca się w biotechnologii oraz wielkiej chemii organicznej nastawione na produkcję na potrzeby rolnictwa. Monsanto jest światowym liderem w produkcji herbicydu, glifosatu, który pod nazwą handlową Roundup jest flagowym produktem tego koncernu. Monsanto jest też liderem w produkcji zmodyfikowanego genetycznie ziarna siewnego.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii