Czy silna więź między człowiekiem a dziką bestią jest naprawdę możliwa?


Czy silna więź między człowiekiem a dziką bestią jest naprawdę możliwa?: artykuł nr 6448

2009-10-28 09:05:19

Zajrzyj do wnętrza Niedźwiedziej Przystani – miejsca, w którym twierdzenie o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a dzikim zwierzęciem nabiera nowego znaczenia. Wraz z kamerą Animal Planet zajrzysz tam, gdzie nigdy nie dotarł żaden śmiertelnik!
Emerytowany nauczyciel z Alaski, Charlie Vandergaw, zyskał rozgłos na całym świecie za sprawą swojego wyjątkowego i kontrowersyjnego związku z niedźwiedziami. Podążymy śladami człowieka, który stworzył w swoim domu prawdziwą ostoję dla dzikich niedźwiedzi. Grizzly, z natury nieufne i często atakujące ludzi, w towarzystwie naszego bohatera zmieniają się w potulne domowe zwierzątka. Jednak Charlie wie, że to tylko pozory – starszy człowiek ma coraz mniej sił, aby żyć na równych prawach z ogromnymi zwierzętami. W obcowaniu z nimi nie ma miejsca na najmniejszy błąd ze strony człowieka!
Czy Niedźwiedzia Przystań przetrwa, a Charlie zdoła znaleźć inną osobę, która nie poczuje się jak Obcy wśród niedźwiedzi?

Opisy odcinków:

Odcinek 1: Bolesna nauczka, 29 października, godz. 20:00
(ang. Bitten)
Richard przeżywa niebezpieczną sytuację w Niedźwiedziej Przystani - znajduje się pomiędzy samicą baribala a jej młodym. Richard wkrótce przekonuje się, że w kontaktach z tymi niebezpiecznymi drapieżnikami nie ma miejsca na błędy.

Odcinek 2: Patrząc w lufę, 5 listopada, godz. 20:00
(ang. Down the Barrel)
Spokój życia Charliego wśród niedźwiedzi zakłóca przybycie dwóch myśliwych. Gwałtowna sprzeczka poprzedza wydarzenie, które odmieni zarówno Charliego, jak i polujących mężczyzn.

Odcinek 3: Nadchodzą grizzly, 12 listopada, godz. 20:00
(ang. The Grizzlies)
Po kilku tygodniach od wiosennego przebudzenia niedźwiedzi Charlie nadal nie napotkał w Przystani żadnych grizzly. Kiedy wreszcie się pojawiają, sytuacja przybiera groźny obrót, ponieważ te potężne zwierzęta roszczą sobie prawo do terytorium wokół chaty Charliego.

Odcinek 4: Kontrowersyjne karmienie, 19 listopada, godz. 20:00
(ang. Feeding Controversy)
Przez niedawną zmianę w prawie karmienie niedźwiedzi stało się poważnym wykroczeniem. Charlie może więc trafić do więzienia, jeśli nadal będzie sprzeciwiał się władzom. Luka prawna być może pozwoli mu uniknąć dochodzenia, ale też dodatkowo rozgniewa tych, którzy usiłują go zamknąć.

Odcinek 5: Człowiek kontra niedźwiedź, 26 listopada, godz. 20:00
(ang. Man vs Bear)
Życie tuż obok niedźwiedzi staje się coraz trudniejsze dla 70-letniego Charliego. Gdy zwierzęta zaczynają atakować jego chatę, Charlie musi zmierzyć się z przerażającą myślą: czyżby był już zbyt stary na życie wśród niedźwiedzi?

Odcinek 6: Koniec niedźwiedziego raju, 3 grudnia, godz. 20:00
(ang. The End of Bear Haven)
Czy to możliwe, aby niezwykłe życie Charliego wśród niedźwiedzi w alaskańskiej głuszy dobiegało końca? Coraz większa presja ze strony władz stanowych, w tym nalot policji, może zniweczyć to, na co pracował całe życie. Wraz ze zbliżającą się zimą, Charlie przygotowuje się do powrotu na łono cywilizacji – być może będzie to jego ostatnie pożegnanie z ukochanymi zwierzętami.Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z