Szczepionka pod choinkę


Szczepionka pod choinkę: artykuł nr 5284

2007-12-19 11:54:38 Medycyna

Zamiast fundować bliskim drogie perfumy czy biżuterię, coraz chętniej kupujemy im pod choinkę równie drogie szczepionki. Już wiadomo, że w tym roku będą prezentowym hitem - powiadamia "Metro".

Jak mówią lekarze, w przychodniach zaroiło się od osób, które pod choinkę postanowiły zafundować bliskim szczepienia. - Wcześniej tak nie było - potwierdza dr Wiesława Mazurowska-Magdzik z lecznicy Fundacji Zdrowie przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. - Dziadkowie fundują szczepienia wnuczkom, a rodzice - dzieciom. Często przychodzą do nas razem z nimi. Także od pacjentów coraz częściej słyszę, że to bliscy fundują im szczepionkę pod choinkę - opowiada.

Najczęściej wybierane są te droższe szczepienia: małżonkowie w formie gwiazdkowego prezentu fundują sobie chroniące przed zakażeniami i sepsą szczepienia meningokokowe (ok. 150 zł), rodzice finansują pociechom te przeciw pneumokokom i rotawirusom (300-400 zł), a gdy mają dorastające córki - wykładają pieniądze na szczepionkę HPV, która chroni przed rakiem szyjki macicy. - Nic dziwnego, że jest często wybierana na prezent, bo kosztuje blisko 1,5 tys. zł i nie każdą młodą osobę na to stać - tłumaczy Mazurowska-Magdzik.

Przychodnie wychodzą klientom naprzeciw. - Jeśli ktoś chce darować szczepionkę, a nie wie, którą wybrać, może zamówić u nas specjalną kartę pre-paidową, którą wystarczy zasilić odpowiednią kwotą i wręczyć bliskiemu w formie prezentu. Wtedy obdarowany sam wybiera na co się zaszczepi - tłumaczy Dominika Korczak z Centrum Damiana.

Czy to faktycznie dobry prezent pod choinkę? Doktor Robert Królak z tej samej przychodni nie ma wątpliwości: - Szczepionka zafundowana bliskiej osobie pod choinkę świadczy o tym, że się o nią troszczymy.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny