Nowy nosorożec w warszawskim zoo


Nowy nosorożec w warszawskim zoo: artykuł nr 541

2005-04-14 08:47:22 Zoologia

Młody nosorożec pancerny o imieniu Hugo przybył we wtorek do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Do Polski przybył z Holandii. Jest to jedyne zwierzę tego gatunku w Polsce. Nosorożec ma dwa lata i cztery miesiące, urodził się w zoo w Rotterdamie. W Warszawie zamieszkał w przestronnym pawilonie z odpowiednim wybiegiem. Opiekunowie mają nadzieję, że szybko się zadomowi.

To jeszcze młody osobnik. Nosorożce pancerne dojrzewają w wieku sześciu-ośmiu lat. A żyć mogą nawet 40 lat. Mamy nadzieję, że będzie mu u nas dobrze. Wybieg jest duży. Ma na nim basen, w którym może się kąpać, są też warunki do kąpieli piaskowych i błotnych" - mówi kierownik działu hodowlanego zoo Andrzej Zieliński.

Ogród zoologiczny już zaczął poszukiwania samicy dla nosorożca. "Rozpuściliśmy wici po różnych hodowlach. To nie będzie proste, bo to bardzo rzadkie zwierzęta. Chcemy sprowadzić samicę w ciągu dwóch-trzech lat″ - relacjonuje hodowca.

Nosorożce pancerne, zwane też indyjskimi, w naturze występują w północnych Indiach i w Nepalu. Ich ciało pokrywa gruba skóra przypominająca z wyglądu pancerz.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce
ULA

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii