III Podkarpackie Targi Edukacyjne


III Podkarpackie Targi Edukacyjne: artykuł nr 5484

2008-03-02 16:12:37 Ciekawostki

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Podkarpacia, a w szczególności tegorocznych maturzystów, studentów oraz nauczycieli do udziału w III Podkarpackich Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 13-14 marca 2008 r. w Hali PODPROMIE w Rzeszowie.

W targach udział weźmie ponad 100 Wystawców, m. in. renomowane uczelnie wyższe z całego kraju (np. Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Świętokrzyska w Kielcach, Politechnika Krakowska, Rzeszowska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, Szkoła Morska w Gdyni, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Łódzki, Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Rzeszowski, Śląski, Warszawski, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, itd.), szkoły doskonalenia zawodowego, szkoły językowe, wydawnictwa edukacyjne (szkolne, pedagogiczne, multimedialne), wydawcy czasopism, producenci i dystrybutorzy sprzętu komputerowego, organizatorzy wyjazdów edukacyjnych, centra treningowe, internetowe portale edukacyjne.

W ramach targów przy współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie tradycyjnie już zorganizujemy Kiermasz „starych” książek. Dla zwiedzających przygotowanych zostanie ponad 4 tys. książek wycofanych wcześniej, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ze zbiorów bibliotecznych. Będą to głównie książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, przede wszystkim z historii, geografii, socjologii, wiedzy o życiu i społeczeństwie oraz filozofii. Nie zabraknie też pozycji z dziedziny nauk medycznych i technicznych, a także prawa, fizyki, chemii, a nawet gospodarstwa domowego. Zaoferujemy także pozycje z literatury pięknej polskiej i obcej. Zwiedzający będą mieć okazję kupić, wydane przed laty bajki dla swoich milusińskich, często pięknie ilustrowane, a także literaturę piękną dla trochę starszych dzieci oraz młodzieży.

Każdy miłośnik książek znajdzie zapewne coś interesującego dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół! Wszystkie książki sprzedawane będą po symbolicznej złotówce.
Przy realizacji imprezy współpracujemy również z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 2 w Rzeszowie, której specjaliści pomogą wszystkim niezdecydowanym w wyborze odpowiedniego kierunku dalszego kształcenia.

Dla szkół, które zorganizują grupowe przyjazdy uczniów na targi, organizator przewidział nagrody niespodzianki w postaci kursów językowych o wartości 150 zł każdy (łączna liczba nagród wynosi 100 sztuk). Nagroda ta adresowana jest do ucznia, który zostanie wytypowany przez Dyrektora danej placówki (może to być np. uczeń osiągający najlepsze wyniki w nauce).

Jesteśmy przekonani, że bogata oferta Wystawców III Podkarpackich Targów Edukacyjnych pomoże w dokonaniu właściwych wyborów, które spełnią oczekiwania i potrzeby zarówno młodzieży, jak i nauczycieli.
 

Data: 13-14 marca 2008 r.
Godziny zwiedzania: 13 marca (czwartek): 9.00-16.00, 14 marca (piątek): 9.00-15.00
Miejsce: Hala PODPROMIE, ul. Podpromie 10, Rzeszów
Bilety: WSTĘP WOLNY
Szczegółowe informacje: www.targirzeszowskie.pl
Honorowy Patronat: Minister Edukacji Narodowej, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa
Patronat medialny: Portal BIOLOG.PL
Organizator: MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie

III Podkarpackie Targi Edukacyjne
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek