Uniwersytet Otwarty zaprasza


Uniwersytet Otwarty zaprasza: artykuł nr 6194

2009-03-30 21:14:59 Ciekawostki

Od poniedziałku, 30 marca ruszają zapisy na trzeci trymestr zajęć Uniwersytetu Otwartego UW. Na chętnych czeka 110 kursów, podzielonych na sześć bloków tematycznych: kultura i sztuka, język i narody, człowiek i społeczeństwo, biznes, gospodarka i prawo, nauka i technika oraz człowiek i środowisko. Spora część kursów zgłoszonych w trzecim trymestrze (46), to zupełnie nowe propozycje.

Nowością w tym semestrze jest również forma zapisów – UO UW wprowadził internetową formę rejestracji słuchaczy.

Słuchaczem Uniwersytetu Otwartego UW może zostać każdy, bez względu na posiadane wykształcenie. Nie ma egzaminów wstępnych, ani konkursu świadectw maturalnych. Zapisać się może każdy, kto ukończył szesnaście lat. Górnej granicy wiekowej nie ustalono. W jednej grupie spotykają się osoby, które mają przed sobą zawodowy start i te, które są już na emeryturze.

W poprzednich semestrach kursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. W zakończonym właśnie trymestrze zajęcia odbywały się w 57 grupach; w każdej z nich było średnio 27 słuchaczy; w pierwszym trymestrze grup było 39). Sluchacze najczęściej wybierali zajęcia odbywające się w ramach bloku „języki i narody”. Wielu chętnych przyciągnęły niekonwencjonalne kursy angielskiego (Słynne powieści angielskie), hiszpańskiego (Hiszpanie i hiszpański) oraz rosyjskiego (Rosyjski savoir-vivre). Nie brakowało też zainteresowanych kursami odbywającymi się w ramach bloku „biznes, gospodarka i prawo” (np. Analiza finansowa i statystyczna w Excelu, czy Prawo i język – wykłady z zakresu komunikacji prawniczej i urzędowej).

Dodatkowe informacje o UO UW dostępne są na stronie: www.uo.uw.edu.pl

Anna Korzekwa
rzecznik prasowy Uniwersytetu Warszawskiego

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek