Kolejne spotkanie w ramach Akademii Myśli Społecznej


Kolejne spotkanie w ramach Akademii Myśli Społecznej: artykuł nr 5537

2008-03-18 07:52:05 Ekologia

18 marca kolejne spotkanie w ramach Akademii Myśli Społecznej. Zjawisko ocieplenia klimatu, skutki i remedium: energetyka atomowa czy odnawialna? Pokaz filmu Ala Gore’a Niewygodna prawda.

Gościem spotkania będzie prof Ludwik Tomiałojć (UW). Członek Rady Ekologicznej przy Prezydencie RP Lechu Wałęsie. Przewodniczący Komitetu Ochrony Przyrody PAN, a do roku 2003 Polskiego Komitetu Światowej Unii Ochrony Przyrody IUCN.

Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na zagrożenia środowiskowe, jakie niesie ze sobą obecny model produkcji i konsumpcji a tym samym funkcjonowania społeczności. Zastanowimy się nad tym jakie konsekwencje czekają Ziemię i jej mieszkańców, jeśli nie ograniczy negatywnego oddziaływania na środowisko. Będziemy rozmawiać o tym w jaki sposób zmniejszyć nasz wpływ na środowisko i spróbujemy wyjaśnić dlaczego tak duże zagrożenie jest ignorowane przez ludzi a idea ekologicznego postępowania zwalczana przez środowiska konserwatywne.

Zapraszamy do obejrzenia po raz pierwszy publicznie w Toruniu, nagrodzonego Oskarem filmu Ala Gore’a „Niewygodna prawda".

Zapraszamy do Teatru Wiczy (Rynek Staromiejski 1, Toruń), godz. 19.00. Wstęp wolny Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń Szczegóły na www.pzr.org.pl. W załączniku plakat.

Zespół AMS

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii