Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych


Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych: artykuł nr 5598

2008-04-07 14:28:59 Leśnictwo

Minister Środowiska odwołał Jerzego Piątkowskiego ze stanowiska Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i powołał na to stanowisko Mariana Pigana, dotychczasowego Zastępcę Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych do spraw Marketingu, Organizacji i Rozwoju.

Dr inż. Marian Pigan ma 35 lat. W 1992 r. ukończył Technikum Leśne w Biłgoraju, a w 1997 r. studia leśne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2007 r. na tej samej uczelni obronił doktorat pt. „Stan podsadzeń jako podstawa planowania przebudowy drzewostanów sosnowych na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego”.

Karierę zawodową rozpoczął w 1997 r. od stażu w Nadleśnictwie Leżajsk. W latach 1998 2002 pracował w Nadleśnictwie Pszczyna, a od 2003 r. w Nadleśnictwie Kobiór. Od 19 grudnia 2007 r. pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego do spraw Marketingu, Organizacji i Rozwoju.

Od 1998 r. członek NSZZ Solidarność, od maja 2006 do grudnia 2007 r. pełnił funkcję przewodniczącego Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa.

„Nie zamierzam dokonywać rewolucji w lasach. Chcę kontynuować pracę zapoczątkowaną przez dyrektora Piątkowskiego. Za najważniejsze zadania uważam rozwiązanie problemów związanych z dostawą surowca dla odbiorców z branży drzewnej, certyfikacją lasów i współpracą z zakładami usług leśnych” – powiedział nowopowołany Dyrektor Generalny.

Dodał, że ceni spokój i wyważony styl zarządzania swojego poprzednika i zamierza go kontynuować. „Chciałbym podziękować dyrektorowi Piątkowskiemu za ustabilizowanie sytuacji w Lasach Państwowych pod względem kadrowym oraz za cały wysiłek i pracę włożone w rozwiązywanie wielu problemów polskiego leśnictwa” – powiedział Marian Pigan.

Jerzy Piątkowski żegnając się z zespołem Dyrekcji Generalnej podziękował za wzorową i miłą współpracę oraz zaangażowanie w pracę. „Cieszę się, że udało nam się znaleźć wspólny język. Mam nadzieję, że znajdą go państwo również z nowym Dyrektorem Generalnym” – powiedział.

Podziękował również wszystkim pracownikom Lasów Państwowych i życzył powodzenia w dalszej pracy na rzecz dobra polskich lasów. „Również panu dyrektorowi Piganowi życzę wielu sukcesów w tej trudnej i odpowiedzialnej pracy na stanowisku Dyrektora Generalnego” – powiedział.

Inf. prasowa LP

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa