Zdjęto maty dezynfekcyjne w Krajniku Dolnym


Zdjęto maty dezynfekcyjne w Krajniku Dolnym: artykuł nr 2283

2006-04-13 12:51:16 Medycyna

Powiatowy lekarz weterynarii w Gryfinie (Zachodniopomorskie) zarządził zdjęcie mat dezynfekcyjnych na polsko-niemieckim przejściu granicznym Krajnik Dolny-Schwedt. Decyzję taką podjęto w związku ze zmniejszeniem się zagrożenia epizootycznego, czyli ryzykiem wystąpienia ptasiej grypy w tym rejonie - poinformowało w środę 12 kwietnia biuro prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Ponadto zdecydowano o zmianie statusu obszarów do niedawna uznawanych za zapowietrzone, na strefy zagrożenia.

Dotyczy to miejscowości: Krajnik Dolny, Zatoń Dolna, Raduń, Mały Raduń oraz Piasek. Jak wyjaśniły służby prasowe wojewody, przez następne dziewięć dni będą one wchodzić w skład obszaru zagrożonego.

"Zniesienie restrykcji obszaru zapowietrzonego ptasią grypą w powiecie gryfińskim nastąpiło w związku z upływem 21 dni od czasu wydania rozporządzenia powiatowego lekarza weterynarii w Gryfinie" - wyjaśniono w komunikacie przesłanym PAP.

Strefy zagrożenia i zapowietrzenia wyznaczono na tym obszarze w związku z wykryciem zakażonych ptaków po stronie niemieckiej. Dwa dni temu obie strefy zlikwidowano całkowicie na terenie Świnoujścia uznając, że nie ma już tam zagrożenia ptasią grypą.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny