Selvita powołała dr Nicolasa D. Beuzena na stanowisko Dyrektora ds. Naukowych i Wiceprezesa Zarządu


Selvita powołała dr Nicolasa D. Beuzena na stanowisko Dyrektora ds. Naukowych i Wiceprezesa Zarządu: artykuł nr 5709

2008-05-12 17:20:26 Biotechnologia

Krakowska firma biotechnologiczna Selvita Sp. z o.o., ogłosiła dzisiaj nominację dr Nicolasa D. Beuzena na stanowisko Dyrektora ds. Naukowych i Wiceprezesa Zarządu spółki. Dr Beuzen będzie nadzorował wszystkie projekty farmaceutyczne firmy.

„Nicolas jest świetnym uzupełnieniem naszego zespołu,” powiedział Paweł Przewięźlikowski, Prezes Zarządu Selvity. „Jego wykształcenie naukowe i biznesowe, oraz jego doświadczenia w dużej firmie farmaceutycznej, w firmie typu start-up oraz w projektach związanych z outsourcingiem w branży farmaceutycznej stwarza nieocenione perspektywy dla naszego dalszego rozwoju”.

Po zdobyciu w 2002 pierwszych doświadczeń w jako Kierownik Strategicznej Bazy Danych w firmie Sanofi Pasteur MSD, największym producencie szczepionek na świecie, Dr Beuzen rozpoczął w 2003 współpracę z francuską firmą farmaceutyczną OPi Pharmaceuticals (obecnie część firmy EUSA) jako Kierownik Projektu. Jego zadania obejmowały projekty związane z badaniami przedklinicznymi leków onkohematologicznych (przeciwciał monoklonalnych i małych cząsteczek), a także rozwój leków od fazy II do IV w obszarze onkohematologii, chorób ośrodkowego układu nerwowego i układu metabolicznego. W 2006 roku rozpoczął pracę w indyjskim oddziale francuskiej firmy Ethypharm, zajmującej się nowoczesnymi systemami podawania leków. Jako Koordynator Projektów zarządzał międzynarodowym interdyscyplinarnym zespołem specjalistów. Nicolas D. Beuzen posiada tytuł doktora biologii molekularnej Uniwersytetu w Glasgow (Wielka Brytania) oraz tytuł licencjata biologii stosowanej – specjalność biotechnologia i inżynieria białek Uniwersytetu South Bank w Londynie. Jest również absolwentem Uniwersytetu Jean Moulin (Lyon III) w Lyonie (Francja) gdzie otrzymał tytuł magistra nauk ekonomicznych w zakresie marketingu produktów farmaceutycznych.

„Selvita posiada świetną platformę do modelowania celów biologicznych i projektowania nowych leków, duże możliwości w zakresie tworzenia nowych związków i bardzo dobry zespół naukowo-badawczy” powiedział dr Beuzen. „Cieszę się, że będę mógł przyczynić się do przyszłych sukcesów firmy”.

O Selvicie
Selvita jest polską firmą biotechnologiczną z siedzibą w Krakowie. Zatrudnia wysokiej klasy zespół naukowców z obszaru chemii, farmacji, biologii molekularnej, biotechnologii i informatyki – w większości z tytułem doktorskim najlepszych uczelni polskich i zagranicznych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla branży farmaceutycznej i biotechnologicznej umożliwiających obniżenie kosztów wprowadzania innowacyjnych związków na rynek.

W ofercie Selvity znajdują się:
• Usługi i oprogramowanie związane z projektowaniem i optymalizacją szlaków syntez chemicznych oraz identyfikacją zanieczyszczeń związków aktywnych.
• Komputerowo wspomagane projektowanie leków (projektowanie celowanych bibliotek związków, wirtualny screening, optymalizacja białek in silico, modelowanie molekularne).
• System STARLIMS do zarządzania pracą w laboratorium.

Selvita wykonuje także usługi w obszarze badań przedklinicznych ADMET oraz chemii białek poprzez swoją spółkę zależną BioCentrum.

Więcej informacji o firmie na stronie http://www.selvita.com.
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii