Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu – Bio-Forum VII


Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu – Bio-Forum VII: artykuł nr 5714

2008-05-14 10:35:35 Biotechnologia

Zapraszamy na Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu – Bio-Forum VII, które odbędą się w dniach 15 – 16 maja 2008r., w hali Expo Międzynarodowych Targach Łódzkich, przy ul. Wólczańskiej 199 w Łodzi.

Targi skierowane są głównie do przedstawicieli sektora farmaceutycznego, biomedycznego, kosmetycznego, producentów żywności, zainteresowanych nowymi technologiami i wdrażaniem ich w swoich przedsiębiorstwach. Skierowane są również do pracowników naukowych uczelni oraz instytutów, a także studentów. Targi Bio-Forum od lat (pierwsza edycja w 200 roku) stanowią unikalną platformę kontaktów oraz relacji bio-biznesu i nauki.

Unikalnym elementem Środkowoeuropejskich Targów Bio-Forum jest prezentacja projektów B+R o potencjale aplikacyjnym m.in. dla ochrony zdrowia, farmacji, kosmetologii, produkcji żywności czy sektora biopaliw. Szczegóły na stronie www.bioforum.pl

Szczególnie zapraszamy na panel „Bioregiony wkraczają na scenę polskiej biogospodarki” - dyskusję panelową z udziałem dziennikarzy, przedstawicieli władz samorządowych oraz przedstawicieli wiodących firm biotechnologicznych tworzących się w Polsce bioregionów - łódzkiego, dolnośląskiego, małopolskiego.

Panel ten odbędzie się 16 maja o godz. 10.00.Dyskusja panelowa z udziałem dziennikarzy - rodzaj konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli włądz samorządowych tworzących się w Polsce bioregionów oraz przedstawicieli firm biotechnologicznych działających w tych bioregionach (łódzki, dolnośląski, małopolski)

Przewidujemy, że Targi odwiedzi co najmniej 3000 osób - przedstawicieli głównie sektora naukowego, life-science, farmaceutycznego i kosmetycznego. Dla odwiedzających przygotowano liczne seminaria i szkolenia branżowe, dotyczyć one będą m.in. komercjalizacji oraz finansowania projektów badawczych, partnerstwa biznesowego, ekonomicznych uwarunkowań produkcji biopaliw, suplementów diety, biotechnologii w produkcji żywności, innowacji w kosmetologii oraz farmacji. Szczegóły na stronie www.bioforum.pl/pl/Program/Tematy
 

Platforma Kontaktów
Na targach zaprezentuje się ponad 130 wystawców z 8 krajów. Przedstawią oni ofertę innowacyjnych produktów i usług dla firm biosektora. Wśród wystawców zaprezentują się m.in. zespoły badawcze, realizujące aplikacyjne projekty i poszukujący współpracy w biogospodarką, firmy oferujące aparaturę, odczynniki i wyposażenie laboratoriów oraz innowacyjne produkty i usługi dla sektora life-science, farmaceutycznego i kosmetycznego.
 

Współpraca
Sponsorami Targów Bio-Forum jest firma CELON PHARMA oraz BIB SEED CAPITAL. Partnerami - WTS Rzecznicy Patentowi oraz MCI BioVentures. Współorganizatorem imprezy jest Urząd Miasta Łodzi. Impreza odbywa się pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Miasta Łodzi oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.

Więcej informacji na stronie: www.bioforum.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii