Zarywaj noce w SGGW


Zarywaj noce w SGGW: artykuł nr 6196

2009-04-06 10:05:20 Szkoła

W SGGW rusza nietypowy kurs dla maturzystów. Nietypowy, bo zajęcia będą odbywały się w godz. 18.00-21.00. Tegoroczni maturzyści będą mieli okazję, by możliwie jak najlepiej wykorzystać ostatnie dwa tygodnie przed egzaminami maturalnymi.

Dlaczego nocą? Z ankiet przeprowadzonych wśród studentów wynika, że większość z nich intensywną naukę rozpoczęła dopiero kilka tygodni przed maturą. Powodów odkładania nauki jest wiele. Przede wszystkim uczniowie klas trzecich szkół średnich w ostatnim roku nauki ciągle jeszcze realizują nowy materiał i nie mają czasu na regularne powtarzanie zdobytej wiedzy. Maturzystom jest też trudno zmobilizować się do nauki. Przyczyną tego jest przede wszystkim typowe odkładanie nauki „na jutro”. Maturzyści często czują się zagubieni. Rynek jest wręcz zalany materiałami mającymi pomóc w przygotowaniu się do matury. Ogrom pomocy naukowych sprawia, że uczniowie nie wiedzą, które materiały są dobre i naprawdę przydatne. Ostatnie dwa tygodnie przed maturą to ostatni dzwonek, by rozpocząć  intensywne powtarzanie. Do takiej właśnie intensywnej pracy ma mobilizować intensywny „Nocny Kurs Do Matury” organizowany przez KURS-AR SGGW.

Dla kogo kurs nocny? Intensywny „Nocny Kurs Do Matury” przeznaczony jest dla tegorocznych maturzystów. Zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają powtarzanie do matury, jak i dla tych, którzy chcą jeszcze utrwalić wiedzę i poćwiczyć rozwiązywanie maturalnych zadań. Kurs nocny jest tak skonstruowany, by stworzyć maturzystom warunki do szybkiej i efektywnej nauki, a także wyposażyć ich w praktyczne umiejętności rozwiązywania maturalnych testów, co jest nie mniej istotne niż sama wiedza. Kurs nocny będzie prowadzony przez doświadczonych dydaktyków i oparty o sprawdzone materiały.

Jak się uczyć, gdy do egzaminu pozostało niewiele czasu? Jak skutecznie przygotowywać się do matury na dwa tygodnie przed? Na te pytania może udzielić odpowiedzi Marcin Klekowski, dydaktyk z wieloletnim doświadczeniem /tel. 022 593 10 35 lub tel. kom. 503 728 001/.

Kurs rusza 20 kwietnia i będzie trwał do 2 maja 2009 r. Zapisy: 15-17 kwietnia br.
Więcej informacji na stronie www.zarywajnoce.pl

dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół