Ruszają targi Technicon-Innowacje


Ruszają targi Technicon-Innowacje: artykuł nr 5924

2008-10-20 09:08:41 Ciekawostki

Usto-mysz, autonomiczny obiekt latający, inteligentny długopis – to tylko niektóre spośród 16 politechnicznych wynalazków zgłoszonych do targowych konkursów. Najnowsze osiągnięcia i wynalazki Politechniki Gdańskiej zobaczyć będzie można podczas Targów Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji „Technicon­-Innowacje”. Targi rozpoczynają się we wtorek, 21 października 2008, o godz. 11.00 na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Wstęp wolny.

Targi łączą świat nauki i przemysłu. W tym roku uczelnia reprezentowana będzie wyjątkowo szeroko, nasze stanowisko targowe mierzy 140 metrów kw.

– Targi, jak i towarzyszące mu seminarium stwarzają okazję do bezpośrednich kontaktów przedstawicieli nauki i przemysłu. Politechnika Gdańska przedstawi oferty współpracy, wyniki prowadzonych badań, modele i prototypy urządzeń. Podczas seminarium przedyskutujemy kierunki dalszego rozwoju oraz nowe opracowania wyrobów i technologii odpowiadające potrzebom rynku – mówi prof. Jan Hupka, prorektor ds. nauki i wdrożeń PG.

Szczególnie zapraszamy na uczelniane seminarium „Oferta usługowa i wdrożeniowa Politechniki Gdańskiej”, które odbędzie się 22 października. Początek o godz. 11.00 w sali nr 3 MTG.

Politechnika Gdańska należy również do grona współorganizatorów debaty poświęconej zagadnieniom poszanowania energii. Spotkanie podzielono na dwie części. Pierwsza dedykowana jest „Odnawialnym źródłom energii – szansa regionu”, kolejna – „Budownictwu energooszczędnemu, wyższy standard – niższe koszty”. Moderatorami spotkania będą pracownicy naukowi PG, specjaliści z Bałtyckiej Agencji Poszanowania Energii, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i innych instytucji. Debata odbędzie się 21 października. Początek o godz. 11.30 w sali nr 1 MTG.

Uczelnia przyłączyła się także do przygotowania seminarium „E-learning – szansa, konieczność czy chwilowa moda”. Spotkanie odbędzie się 22 października w godz. 12.00 –17.00 w sali nr 3 MTG.

W ramach targów „Technicon-Innowacje” tradycyjnie odbędzie się konkurs Innowacje. Politechnika Gdańska zgłosiła do konkursu dziewięć koncepcji, w tym min.: system i urządzenie do pomiarów zanieczyszczeń gazowych powietrza atmosferycznego, wędliny Brassica wzbogacone w fitozwiązki o działaniu przeciwnowotworowym, czy też elastyczne powłoki ochronne w zbiornikach tankowców.

Ubiegłoroczne targi odwiedziło ponad 100 firm, w tym ośrodki naukowo-badawcze, instytuty oraz uczelnie. W gronie wystawców znalazły się  firmy z Czech, Niemiec, Węgier i Finlandii.

Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon-Innowacje 2008 odbywać się będą w  dniach 21–23 października 2008 na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich (ul. Beniowskiego 5). Wstęp wolny!

Uwaga! Uczelnia wynajęła autobus, który będzie kursował między politechniką a Międzynarodowymi Targami Gdańskimi. Studenci, którzy wybiorą się na targi i odnotują swoje uczestnictwo na miejscu są zwolnieni z zajęć.

 

Rozkład jazdy autobusu: http://www.btt.pg.gda.pl/technicon/informacje.htm

Program targów: http://www.btt.pg.gda.pl/technicon/informacje.htm

Program seminarium: http://www.btt.pg.gda.pl/technicon/program.htm

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek