Time To Lead - rozpoczyna się europejska batalia klimatyczna


Time To Lead - rozpoczyna się europejska batalia klimatyczna: artykuł nr 5999

2008-11-28 13:24:52 Ekologia

Problem globalnego ocieplenia to w ostatnich miesiącach temat numer 1. na salonach politycznych Europy. Czy wobec kryzysu finansowego Unia Europejska powinna zarzucić działania na rzecz ograniczenia emisji CO2 do atmosfery? Czy też rozsądniej będzie zatroszczyć się o problem zmian klimatycznych już teraz? Miejmy świadomość, że Polski rząd będzie jednym z najbardziej aktywnych przeciwników wprowadzania koniecznych zmian.


Musimy przestać myśleć o zmniejszeniu emisji jako kosztownej fanaberii i uświadomić sobie ostatecznie, że praca nad ograniczeniem emisji CO2 oznacza innowacyjność i budowanie gospodarki przyszłości.

Chcąc pomóc obywatelom Europy w odpowiedzi na te pytania, największe organizacje ekologiczne, koordynowane przez Climate Action Network (CAN), rozpoczęły właśnie kampanię Time to Lead.
Głównym narzędziem kampanii jest strona internetowa http://www.timetolead.eu/ za pośrednictwem której odwiedzający mogą nie tylko zgłębić swoją wiedzę na temat problemu globalnego ocieplenia, ale też przekazać bezpośrednio swoją opinie w sprawie globalnego ocieplenia czołowym politykom państw UE.

11 grudnia 2008 roku przywódcy państw UE zasiądą do stołu obrad, aby podjąć decyzję o kształcie polityki wobec problemu globalnych zmian klimatu. W zeszłym roku zadecydowali, że aby przeciwdziałać katastrofalnym konsekwencjom, potrzebna będzie redukcja emisji CO2 o 30% do roku 2020.

Potrzebne jest spójne i mocne stanowisko wszystkich tych, którzy chcą uczestniczyć w procesie powstrzymywania zmian klimatycznych. Tylko jeden głos wielu osób może wpłynąć na globalnych decydentów. Glosujmy poprzez timetolead.eu

W dniach 1-12 grudnia 2008 w Poznaniu odbędzie się Konferencja Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu. W negocjacjach i obradach udział wezmą delegacje państw - sygnatariuszy Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC), która jest jedną z najważniejszych umów ekologicznych formułującą podstawy międzynarodowych działań w walce z globalnym ociepleniem klimatu oraz media i autorytety naukowe z całego świata.

Time To Lead

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii