II Medyczny Dzień Nauki


II Medyczny Dzień Nauki: artykuł nr 6236

2009-04-30 14:52:37 Ciekawostki

Średniowieczna trucizna i wątki toksykologiczne…, Uczenie się przez zmysły… i Nerki – narząd tajemny to zaledwie kilka z tematów, które zostaną poruszone na II Medycznym Dniu Nauki. Odbędzie się on 29 maja w Collegium Biomedicum w Gdańsku przy ul. Dębinki 1 w godz. 9-14.

Jest to impreza popularnonaukowa, która już po raz drugi odbędzie się na terenie Akademii Medycznej w Gdańsku. Wydarzenie służyć ma przybliżeniu mieszkańcom tematyki akademickich badań i promocji na gruncie lokalnym osiągnięć naukowych Uczelni.

W ramach Medycznego Dnia Nauki odbędą się wykłady dotyczące ciekawych zagadnień medycznych oraz prezentacje badań naukowych prowadzonych na wszystkich wydziałach i kierunkach Uczelni. Wykładom i pokazom laboratoryjnym towarzyszyć będą liczne atrakcje, w tym m.in. zwiedzanie akademickiej Zwierzętarni, pokaz ratownictwa medycznego i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać niektóre formy leku (żel, mikrokapsułki), zbadać, jak twarda jest tabletka i czy woda uznawana za pitną nadaje się do spożycia. Nie zabraknie pokazów ciekawych zjawisk i reakcji chemicznych, zagadek immunologicznych czy ćwiczeń pamięciowych. Chętni będą mogli skorzystać z darmowego badania USG, badania miernikiem tlenku węgla i po raz pierwszy prezentowanej u nas metody kinesiology-tapingu. Na najmłodszych uczestników czekają atrakcyjne konkursy z nagrodami.

Wstęp na imprezę jest WOLNY!

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek