Centrum Innowacji powstanie w Lublinie


Centrum Innowacji powstanie w Lublinie: artykuł nr 6456

2009-11-02 10:41:08 Biotechnologia

Podpisano umowę na realizację projektu Centrum Innowacji Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej. Wartość inwestycji wyniesie 68,4 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Budowa ma się zakończyć w grudniu 2012 roku - poinformowała Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy uczelni.

Centrum wraz z infrastrukturą techniczną i parkingiem stanie na terenie kampusu Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej. Nowa inwestycja ma służyć promocji nowych technologii, wdrażaniu wyników prac naukowych oraz lepszemu wykorzystaniu potencjału intelektualnego i technicznego uczelni.
Pięciokondygnacyjny budynek będzie prostokątem o wymiarach 97,20 m x 48,60 m. Znajdą się w nim laboratoria naukowo-badawcze oraz pomieszczenia dydaktyczne, administracyjne i techniczne.

Władze Politechniki liczą, że Centrum ze swoim nowoczesnym wyposażeniem, z jednej strony pozwoli na rozwój naukowy pracowników dydaktycznych i zatrzyma najlepszych specjalistów w regionie, z drugiej zaś umożliwi doskonalenie umiejętności praktycznych studentów i absolwentów kierunków inżynierskich.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę prac inwestycyjnych. TOT

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii