Warszawa lżejsza o 10 ton elektrośmieci!


Warszawa lżejsza o 10 ton elektrośmieci!: artykuł nr 6511

2009-11-24 13:18:10 Ekologia

W miniony weekend w sklepach Tesco na Bemowie i Ursynowie odbyły się zbiórki zużytych baterii oraz sprzętu AGD i RTV. W sumie udało się zebrać 33 kosze elektrośmieci co w przeliczeniu dało około 10 ton. W zamian za przyniesione odpady warszawiacy otrzymywali sadzonki wrzośców.

W zbiórce wzięło udział ponad 500 warszawiaków, którzy przynieśli do Tesco niepotrzebne i zepsute sprzęty AGD/RTV. Najwięcej było starych telewizorów, monitorów komputerowych, zużytych baterii, kabli i zasilaczy. A także rzeczy dużego gabarytu takie jak lodówki, pralki czy kuchenki. Niektóre sprzęty liczyły sobie aż 30-40 lat!

„Bardzo trudno znaleźć w mieście miejsca, gdzie takie śmieci można pozostawić. Są pojemniki na szkło, plastik czy papier, ale elekrośmieci wymagają specjalnej utylizacji. O akcji dowiedziałam się z prasy i bardzo ucieszyłam się, że wreszcie pozbędę się starego sprzętu, który zalegał mi w domu”.– mówiła jedna z mieszkanek Bemowa.

W sumie w ciągu weekendu zgromadzono blisko 10 ton elektrośmieci. W zamian za przyniesione odpady Tesco rozdało ponad 1500 sadzonek jesiennych roślin. Dla tych warszawiaków, którzy nie dotarli do Tesco w weekend, we wszystkich sklepach sieci dostępne są EkoPunkty – specjalne pojemniki, do których można wrzucać zużyte baterie, tonery oraz plastikowe wieszaki. Dodatkowo wszystkie sklepy Tesco na bieżąco przyjmują bezpłatnie nieograniczoną ilość zużytego sprzętu AGD i RTV.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii