Cykl wykładów otwartych o medycynie na UWM w Olsztynie


Cykl wykładów otwartych o medycynie na UWM w Olsztynie: artykuł nr 6623

2010-02-16 11:48:24 Medycyna

18 lutego rozpocznie sie cykl otwartych wykładów popularnonaukowych, dotyczące zagadnień medycznych, przygotowany przez naukowców z Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczestnicy spotkań będą mogli zdobyć wiele ciekawych informacji na tematy związane z medycyną. "Zachęcamy nie tylko pracowników i studentów, ale także mieszkańców miasta i regionu do wysłuchania tego, co mają do powiedzenia naukowcy z WNM" - mówi Anna Smoczyńska, kierownik Biura Nauki i Współpracy z Gospodarką.

Podczas pierwszej prelekcji prof. Zbigniew Tarnowski będzie mówił o relacjach między lekarzem a pacjentem i jego rodziną. Tematy następnych spotkań to m.in. powody, dla których ludzie decydują się mieć dzieci; nowoczesna rehabilitacja; działanie hormonów; sposoby leczenia układu odpornościowego.
"Cykl wykładów otwartych organizujemy już po raz kolejny - mówi Smoczyńska. - I niezmiennie cieszy się on dużą popularnością. Co więcej wykłady są prowadzone w formie popularnonaukowej, więc ich tematyka i treść jest przyswajalna dla każdego".

"Myślę, że warto się pojawić, bo podczas wizyty u lekarza nie zawsze możemy wypytać szczegółowo o przyczyny choroby, czy o zagadnienia zdrowotne, a tutaj będzie ku temu okazja" - dodaje.

Wykłady będą odbywały się co tydzień, w czwartki o godz. 12.00, w Bibliotece Uniwersyteckiej i zakończą się pod koniec maja.

Szczegóły na stronie: http://uwm.edu.pl/egu/news/5/czytaj/255/zapraszamy-na-wyklady-otwarte.html

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z medycyny