Deszczowe Święto Polskiej Niezapominajki


Deszczowe Święto Polskiej Niezapominajki: artykuł nr 6787

2010-05-20 23:50:07 Ciekawostki

Mimo kapryśnej pogody nie zabrakło chętnych do zabawy w czasie kolejnej edycji Święta Polskiej Niezapominajki na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej Lasów Państwowych w Jedlni-Letnisko.

Miłośnicy ekologii i polskiej przyrody zebrali się około południa na terenie uroczyska Darz Bór w pobliżu ośrodka. Uzbrojeni w parasole, kalosze, sztormiaki i wszelkiej maści akcesoria przeciwdeszczowe bawili się podczas VIII edycji Święta Polskiej Niezapominajki. Imprezę otworzył jej pomysłodawca, redaktor "Jedynki" Polskiego Radia Andrzej Zalewski. - Cieszę się, że po raz kolejny Jedlnia stała się stolicą Polskiej Niezapominajki. Witam wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej przyrody - powiedział na powitanie redaktor Zalewski.

Przy akompaniamencie kropel deszczu zaprezentowała się Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych. Repertuar od standardów muzyki klasycznej, po znane, przebojowe tematy z anten radiowych skutecznie podgrzał atmosferę. Wkrótce potem  uczestnicy święta posadzili obok sceny kilkaset sadzonek niezapominajek. W kilkanaście minut powstała imponująca niebieska polana.

Duże wrażenie na publiczności zrobił występ zespołu dziecięcego "Pląsik". Nie zawiedli także stali bywalcy święta, dzieci z przedszkola "Niezapominajka". Najwięcej atrakcji dla gości tegorocznej "Niezapominajki" przygotowali leśnicy. Na stoiskach nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Kozienicka i Puszcza Świętokrzyska trwała nieustanna rywalizacja w licznych konkursach i zabawach.

Mimo deszczu z kompletem pasażerów kursowała "leśna ciuchcia".  Trasa pozwalała zobaczyć najcenniejsze drzewostany w pobliżu ośrodka Lasów Państwowych. Złą pogodę rekompensowały wspaniałe widoki i niepowtarzalny zapach lasu w czasie deszczu.

Mariusz Turczyk
Rzecznik prasowy RDLP w Radomiu


Niezapominajka 2010

Niezapominajka 2010

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek