Goryle z opolskiego zoo pojawiły się na wybiegu


Goryle z opolskiego zoo pojawiły się na wybiegu: artykuł nr 825

2005-06-11 03:11:02 Zoologia

Po trzech tygodniach od przyjazdu z zoo w Rotterdamie opolskie goryle - Ashmar, Djeco i Abeeku - w piątek po raz pierwszy wyszły na zewnętrzny wybieg. Opolskie zoo jest jedynym ogrodem w Polsce, w którym mieszkają te największe małpy świata. "To stresujący moment - pierwsze wyjście naszych goryli na wybieg. Wybieg jest nietypowy, bo zwierzęta od zwiedzających oddziela fosa z wodą. To rozwiązanie sprawdzone w innych ogrodach, ale u nas zastosowane po raz pierwszy dla tak dużych i silnych zwierząt" - mówi dyrektor opolskiego ogrodu zoologicznego, Lesław Sobieraj.

Opolskich goryli nie trzeba było specjalnie zachęcać do wyjścia na wybieg, na którym czekało na nie wiele atrakcji - liny i gałęzie do wspinania, sztuczne skałki, itp.

"Goryle to bardzo silne zwierzęta - nasz samiec numer jeden waży około 175 kilogramów - ale równocześnie są bardzo łagodne" - podkreśla Sobieraj.

Na razie w opolskim stadzie są wyłącznie samce. Dyrekcja ogrodu ma nadzieję, że za jakiś czas uda się sprowadzić do Opola samice i rozpocząć normalną hodowlę. JSZ

Źródło: PAP

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii