Bilety do... lasu


Bilety do... lasu: artykuł nr 928

2005-07-04 12:17:25 Ekologia

Trzy złote – tyle będzie od połowy lipca kosztował wstęp do Wielkopolskiego Parku Narodowego (WPN) - informuje "Gazeta Poznańska". Opłata wprowadzona zostanie na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Środowiska . Trwa już druk biletów. Ich sprzedażą zajmą się pracownicy firmy obsługującej parkingi na terenie Parku. "Bilety zaczną obowiązywać od 15 albo od 18 lipca – mówi dziennikowi dyrektor WPN Adam Kaczmarek.

Opłaty za wstęp pobierane będą i w innych rejonach kraju. Ministerstwo Środowiska wymienia następujące Parki Narodowe: Biebrzański, Bory Tucholskie, Bieszczadzki, Karkonoski, Narwiański, Tatrzański i Wigierski. W pozostałych parkach opłaty pobierane będą na wybranych obszarach.

Pieniądze pozyskane w ten sposób przeznaczone zostaną na odnowę i budowę nowej infrastruktury turystycznej Wielkopolskiego Parku Narodowego, na tablice informacyjne, odnawianie szlaków, tworzenie miejsc biwakowych - wyjaśnia gazeta.

"Bilety nabywać będzie można na parkingach na obrzeżach parku. Dzieci będą płaciły 1,5 zł, dorośli 3 zł. Osoby, które zapłaciły już za inne formy pobytu w parku, jak na przykład, za przejazd konno po raz drugi nie będą płaciły" – mówi "Gazecie Poznańskiej" Adam Kaczmarek. 

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce, PAG

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii