Słońce, piasek i ogromny upał mogą spowodować kryzys w turystyce...


Słońce, piasek i ogromny upał mogą spowodować kryzys w turystyce...: artykuł nr 929

2005-07-04 12:20:37 Ciekawostki

Słońce, piasek i ogromny upał mogą spowodować kryzys w turystyce krajów śródziemnomorskich - ostrzega WWF Jak wynika z najnowszego raportu WWF, międzynarodowej organizacji ekologicznej, globalne ocieplenie może oznaczać nadejście ciężkich czasów dla krajów śródziemnomorskich, w tym przede wszystkim dla tak istotnej gałęzi gospodarki jaką jest turystyka. Klimat śródziemnomorski staje coraz bardziej gorący i zmienny. Turyści mogą wkrótce rezygnować z kąpieli słonecznych w czasie coraz gorętszych miesięcy letnich i wybierać wakacje w chłodniejszych rejonach świata.

Wybrzeże Morza Śródziemnego jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów na świecie. Co roku ten właśnie obszar generuje prawie jedną trzecią ogólnoświatowych przychodów z turystyki. Jednak, jak wynika z raportu opracowanego na zlecenie międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF, wzrost temperatury na świecie o 2 stopnie C, powodujący coraz częstsze fale upałów, susze i pożary lasów, może stworzyć wiele problemów dla wód śródlądowych i rolnictwa. Wszystkie te czynniki pośrednio i bezpośrednio mogą zniechęcać turystów do spędzenia wakacji w krajach śródziemnomorskich.

„Jeśli temperatura na świecie będzie nadal rosnąć i podniesie się o 2 stopnie Celsjusza lub więcej, to dla krajów śródziemnomorskich będą to bardzo złe wieści” – mówi dr Tina Tin, naukowy konsultant raportu. „2 stopniowy scenariusz ocieplenia może mieć bardzo negatywne skutki dla przyszłości turystyki w tym regionie – fale upałów i pożary lasów mogą spowodować, że rodziny będą wybierały inne miejsca na spędzenie letnich wakacji”

Cały artykuł na stronach WWF

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek