Poznań: Poszkodowani „staromaturzyści”


Poznań: Poszkodowani „staromaturzyści”: artykuł nr 990

2005-07-18 10:55:54 Szkoła

Osoby ze starą maturą, które nie dostały się na Akademię Medyczną w Poznaniu, chcą, by ponownie przejrzano wyniki egzaminów wstępnych. Wg nich test przygotowany specjalnie dla nich zawierał pytania o wiele trudniejsze niż nowa matura.

Niedoszli studenci postawili połączyć siły; na spotkanie na Starym Rynku, pod Koziołkami umówili się przez Internet. Chcą, aby ktoś jeszcze raz przejrzał wyniki egzaminów wstępnych. Zapowiadają wizytę u rektora. Bo ten całej sprawy nie chce komentować, choć jest co.

Na wydziale lekarskim co 9. przyjęty ma starą maturę; na farmacji „staromaturzyści” to 4 osoby na 200. A przecież 1/3 kandydatów była po starym egzaminie maturalnym.

Skąd więc takie wynik? Otóż w przeciwieństwie do innych uczelni medycznych władze poznańskiej przygotowanie egzaminu zleciły łódzkiemu centrum egzaminów medycznych, a nie zespołowi przygotowującemu nową maturę.

Prawo niestety, nie stoi po stronie poszkodowanych, więc ci już szykują apel do rektorów uczeni i rzecznika praw obywatelskich, aby ta sytuacja nie powtórzyła się w przyszłym roku.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół