PIS gwarantuje istnienie Lasów Państwowych?


PIS gwarantuje istnienie Lasów Państwowych?: artykuł nr 1353

2005-10-15 00:31:30 Leśnictwo

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zorganizowało konferencję w plenerze. W Zimnych Dołach w miejscu nazywanym spaloną polaną, upamiętniającym martyrologię leśników Ziemi Mazowieckiej na terenie Nadleśnictwa Chojnów odbyła się 13 października sesja na temat: Zasoby przyrodnicze Polski szansą rozwoju terenów niezurbanizowanych - ocena z perspektywy rzeczywistości po niedawnych wyborach parlamentarnych.

Jarosław Kaczyński prezes PiS przedstawił poglądy tej partii zwycięskiej w ostatnich wyborach, dotyczące lasów w Polsce. Kategorycznie zabrzmiało, że lasy muszą pozostać państwowe bo tylko takie dają gwarancję spełniania przez nie wielu różnorodnych funkcji. Leśnicy usłyszeli, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma cienia wątpliwości co do tego, że prywatyzacja lasów doprowadziła by do ich wyniszczenia i byłaby zagrożeniem dla prawa milionów Polaków do korzystania z dobrodziejstwa lasów.

W podobnym tonie utrzymana była wypowiedź prof. Jana Szyszko. Następnie w krótkiej konferencji prasowej dziennikarze zapytali o kandydata PiS na stanowisko ministra środowiska oraz czy jest w programie partii przewidziane połączenie ministerstwa rolnictwa i ochrony środowiska w jeden resort. Jarosław Kaczyński potwierdził, że kandydatem na stanowisko ministra środowiska jest Jan Szyszko, co do łączenia ministerstw to nie ma takich zamierzeń, bo zdaniem PiS jest to zupełnie niepotrzebny manewr.

Ewa Kwiecień

Źródło: Lasy Państwowe (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa