Kordelas Leśnika Polskiego dla Polskiego Radia


Kordelas Leśnika Polskiego dla Polskiego Radia: artykuł nr 1378

2005-10-18 12:25:29 Leśnictwo

Przyznaniem Kordelasa Leśnika Polskiego Lasy Państwowe uhonorowały 80-lecie istnienia Polskiego Radia. Dyrektor generalny Janusz Dawidziuk przekazał wyróżnienie na ręce prezesa Andrzeja Siezieniewskiego.

Podczas uroczystości w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie dyrektor Janusz Dawidziuk powiedział, że Kordelas jest wyrazem wdzięczności leśników za życzliwość środowiska radiowego w walce o rozwój polskich lasów.

„Chcemy w ten sposób podziękować za Państwa zaangażowanie, szczególnie w proces edukacji i uświadamiania społeczeństwu czym jest las w życiu człowieka. Nie można wyobrazić sobie lepszego sprzymierzeńca na tym polu, niż medium cieszące się tak wysokim zaufaniem słuchaczy i cenione za rzetelność i wiarygodność”.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski dziękując za wyróżnienie, podkreślił, że polskie lasy należą do najpiękniejszych w Europie i są prawdziwą chlubą Polski.

„Jeśli Polskie Radio choć w części przyczyniło się do tego stanu, to jest to dla nas najlepsza nagroda. Kordelas jest symbolem obrony, więc głęboko bierzemy sobie do serca zadanie chronienia polskich lasów przed zagrożeniami, które czyhają na nie z wielu stron”.

Współpraca Lasów Państwowych i Polskiego Radia trwa od wielu lat. Jej efektem jest wiele wspólnych akcji, m.in. Dzień Polskiej Niezapominajki, cykl audycji prezentujących leśne kompleksy promocyjne, lub - ostatnio – Dzień Edukacji Leśnej na antenie Jedynki. Tematyka leśna stale obecna jest również w programach informacyjnych i publicystycznych na wszystkich antenach Polskiego Radia.


Więcej informacji:

Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy Lasów Państwowych
tel. 22/825 94 02, tel.kom. 601 20 86 55
e-mail: rzecznik@lasy.gov.pl
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa