Jak się studiuje w SGGW?


Jak się studiuje w SGGW?: artykuł nr 49037

2011-02-13 01:52:58 Ciekawostki

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego regularnie prowadzi kampanie informacyjne wśród kandydatów na studia. Jednym z elementów tej kampanii są organizowane przez uczelnię spotkania z uczniami szkół średnich i ich rodzicami. Najbliższy Dzień otwarty w SGGW odbędzie się 19 lutego, a kolejny 17 września 2011 roku. Natomiast 20 i 21 maja br. uczelnia zaprasza na majówkę.

Kandydaci na studia będą mogli porozmawiać ze studentami i upewnić się, że warto studiować w SGGW. Uczelnia organizuje spotkania ze studentami i wykładowcami. Dzień Otwarty w jednej z najlepszych polskich uczelni to doskonała okazja, aby dowiedzieć się jakie przedmioty zdawać na maturze, aby dostać się do SGGW, jakie są zasady rekrutacji na studia oraz jaki kierunek wybrać?

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego regularnie prowadzi kampanie informacyjne wśród kandydatów na studia. Jednym z elementów tej kampanii są organizowane przez uczelnię spotkania z uczniami szkół średnich i ich rodzicami. Najbliższy Dzień otwarty w SGGW  odbędzie się 19 lutego, a kolejny 17 września 2011 roku. Natomiast 20 i 21 maja br. uczelnia zaprasza na majówkę.

Podczas najbliższego Dnia otwartego poszczególne wydziały oraz kierunki studiów będą prezentować swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach rozstawionych w Auli Kryształowej SGGW. Uczniowie szkół średnich oraz ich rodzice będą mieli możliwość porozmawiania bezpośrednio ze studentami poszczególnych kierunków. Maturzyści otrzymają także informatory oraz dowiedzą się, jakie przedmioty należy wybrać na maturze, by zostać studentem SGGW. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów, wydziałach, zasadach rekrutacji, a także o kursach przygotowawczych organizowanych przez uczelniany KURS-AR (www.kursar.pl).  Tym kandydatom, którzy nie będą mogli osobiście przyjechać do warszawy,  uczelnia jak co roku przygotowała wirtualną wycieczkę po całym kampusie. Wystarczy kliknąć w odpowiedni baner na głównej stronie www.sggw.pl  i można rozpocząć wirtualny spacer po uczelnianym kampusie. Uczelnia prowadzi także portal telewizyjny www.sggw.tv  oraz profil w portalach Facebook www.facebook.com/SGGW.Warszawa i YouTube www.youtube.com/user/tvsggw

W tym roku uczelnia przygotowała dla uczniów łącznie na 28 kierunkach studiów ponad 6 500 miejsc.

Na "Dzień Otwarty w SGGW" zapraszamy 19 lutego 2011 roku, od godz. 11.00, do Auli Kryształowej przy ul. Nowoursynowskiej 166.

dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW
 
SGGW to najstarsza i największa uczelnia rolnicza w Polsce. W 2010 roku SGGW zdobyła I miejsce w konkursie ACI na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię Polsce". SGGW ukończyło dotychczas ponad 140 tys. absolwentów. Na 28 kierunkach studiuje 27 tys. osób. SGGW oferuje swoim studentom nowoczesny kampus, z najlepszymi w Polsce akademikami i salami wykładowymi. Oprócz obiektów dydaktycznych, uczelnia dysponuje także nowoczesnymi obiektami sportowymi: kryta pływalnia, hala do tenisa, kort tenisowy, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek dydaktyczno-sportowy, a także budynek do zajęć z hipnoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Dobre są także warunki mieszkalne studentów. Akademiki oferują nie tylko dobrze wyposażone pokoje z dostępem do Internetu, lecz także stołówki, własną przychodnię lekarską, klubokawiarnie, usługi kserograficzne i nowoczesne pralnie.


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek