Poznaj las, jakiego nie znasz!


Poznaj las, jakiego nie znasz!: artykuł nr 971

2005-07-12 23:29:01 Leśnictwo

Lasy Państwowe, we współpracy z Polskim Radiem i Związkiem Harcerstwa Polskiego, organizują Dni Edukacji Leśnej. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. W dniach 14 i 15 października wszystkie leśne ośrodki edukacyjne, wystawy, izby pamięci, ścieżki dydaktyczne etc. będą udostępnione wszystkim chętnym do zwiedzania z przewodnikiem. Będzie można m.in. dowiedzieć się wszystkiego o roli lasu w życiu człowieka, o niebezpieczeństwach, jakie mu grożą i o zwyczajach mieszkańców lasu.

- Chcemy zaprezentować w ten sposób naszą działalność edukacyjną, którą prowadzimy intensywnie od wielu lat, a przy okazji po raz kolejny zainteresować społeczeństwo szeroko pojętą tematyką leśną. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza grupy szkolne – mówi Janusz Zaleski, zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych, odpowiedzialny za edukację.

Częścią Dni Edukacji Leśnej będą gry terenowe i spotkania przy ognisku przygotowane w niektórych nadleśnictwach wspólnie przez leśników i harcerzy z ZHP.

Tematyka leśna obecna będzie także na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. W czwartek 13 października przez cały dzień reporterzy radiowi rozmawiać będą ze znanymi osobami: aktorami, sportowcami, politykami na temat lasu i jego roli w ich życiu. Wywiadów udzielać będą również leśnicy (w tym dyrektor generalny LP), którzy wytłumaczą, jak zachowywać się, a jak nie zachowywać się w lesie, opowiedzą o sposobach ochrony lasu i o działaniach edukacyjnych Lasów Państwowych.

Impreza, organizowana po raz pierwszy, kierowana jest do wszystkich, którzy choć raz byli w lesie i chcieliby dowiedzieć się o nim czegoś więcej.


Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy Lasów Państwowych
tel. 22/ 825 94 02, kom. 0601-20 86 55
e-mail: rzecznik@lasy.gov.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa