Galeria Festynu Nauki w Krakowie 2014 - dzień pierwszy


Galeria Festynu Nauki w Krakowie 2014 - dzień pierwszy: artykuł nr 50060

2014-05-22 20:39:38 Ciekawostki

Dzisiaj o godzinie 12.00 na płycie Rynku Głównego w Krakowie uroczyście rozpoczął się XIV Festiwal Nauki w Krakowie, który potrwa do 24 maja br. Głównym koordynatorem Festiwalu jest już po raz czwarty Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tegoroczne hasło nawiązuje do obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

PREEZNTACJE FESTIWALOWE

Głównym miejscem prezentacji od 2005 roku jest płyta Rynku Głównego w Krakowie, gdzie na 1000 m2 powierzchni powstaje namiotowe miasteczko nauki i kultury. To właśnie tam wyższe uczelnie Krakowa oraz instytuty naukowe prezentują swoje profile i przybliżają
w dostępnej formie skomplikowane mechanizmy tego świata. Oprócz Rynku Głównego, stałym miejscem prezentacji jest ulica św. Anny 12, gdzie zlokalizowane jest Collegium Medicum UJ. Festyn Nauki na Rynku Głównym i w Collegium Medicum UJ  trwać będzie od czwartku, 22 maja do soboty, 24 maja br.    W tym samym czasie w budynkach uczelni, instytutów oraz innych organizacji odbywać się będą wykłady, spotkania, panele dyskusyjne, wystawy, warsztaty naukowe.

Izabella Majewska
rzecznik prasowy

Fot. Sławomir Wójcik

Fot. Sławomir Wójcik

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek