UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU NAUKI W KRAKOWIE


UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU NAUKI W KRAKOWIE: artykuł nr 50059

2014-05-22 08:28:13 Ciekawostki

Dzisiaj o godzinie 12.00 na płycie Rynku Głównego w Krakowie uroczyście rozpocznie się XIV Festiwal Nauki w Krakowie, który potrwa do 24 maja br. Głównym koordynatorem Festiwalu jest już po raz czwarty Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tegoroczne hasło nawiązuje do obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

UROCZYSTA INAUGURACJA FESTIWALU NAUKI W KRAKOWIE Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu Nauki w Krakowie z udziałem władz lokalnych i samorządowych odbędzie się na scenie na  Rynku Głównym w Krakowie w czwartek, 22 maja br. o godz. 12.00. Po uroczystym otwarciu, nastąpi wręczenie nagród dla laureatów konkursu filmowego „Przełomowe odkrycia w Krakowie”, a  także dla zwycięskich drużyn wczorajszego „Biegu po wiedzę”.

KONCERT I SPEKTAKL Festiwal tradycyjnie rozpoczął koncert muzyki klasycznej przygotowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie.  Na zakończenie Festiwalu zaplanowano spektakl przygotowany przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego
w Krakowie pt. American Poetry Breakfast.

PREEZNTACJE FESTIWALOWE Głównym miejscem prezentacji od 2005 roku jest płyta Rynku Głównego w Krakowie, gdzie na 1000 m2 powierzchni powstaje namiotowe miasteczko nauki i kultury. To właśnie tam wyższe uczelnie Krakowa oraz instytuty naukowe prezentują swoje profile i przybliżają
w dostępnej formie skomplikowane mechanizmy tego świata. Oprócz Rynku Głównego, stałym miejscem prezentacji jest ulica św. Anny 12, gdzie zlokalizowane jest Collegium Medicum UJ. Festyn Nauki na Rynku Głównym i w Collegium Medicum UJ  trwać będzie od czwartku, 22 maja do soboty, 24 maja br.    W tym samym czasie w budynkach uczelni, instytutów oraz innych organizacji odbywać się będą wykłady, spotkania, panele dyskusyjne, wystawy, warsztaty naukowe.

Izabella Majewska
rzecznik prasowy
Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek