Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów


Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów: artykuł nr 5052

2007-09-24 22:00:13 Szkoła

Specjalnie dla maturzystów, którzy już we wrześniu muszą przemyśleć wybór przedmiotów zdawanych na maturze, Centralna Komisja Egzaminacyjna, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika organizują w dniu 27 września Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów.

Salon Maturzystów to nie tylko targi, podczas których 16 uczelni publicznych i niepublicznych z regionu i z bardziej odległych miejscowości zaprezentuje swoje oferty edukacyjne, ale również szereg niezwykle cennych dla maturzystów spotkań. Swoje stoiska w Auli UMK będą miały m.in. uniwersytety: UMK, Gdański, Kazimierza Wielkiego i Technologiczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy oraz politechniki: Wrocławska i Gdańska. Stoisko promujące karierę zawodową w polskich siłach zbrojnych zorganizuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Specjalne spotkania dla młodzieży i nauczycieli poprowadzą reprezentanci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Podsumują oni wyniki matury 2007 w województwie kujawsko-pomorskim i przedstawią wnioski płynące z wcześniejszych doświadczeń. Podczas spotkania Matura 2008 każdy będzie mógł zadać pytanie dotyczące przebiegu i organizacji egzaminu maturalnego w przyszłym roku. Osobne spotkanie poświęcone będzie maturze z języka polskiego, matematyki i języków obcych – da to okazję do zdobycia informacji o tym, jakie umiejętności będą sprawdzane na egzaminie maturalnym z tych przedmiotów.

Salon odbywać się będzie w Auli UMK w godzinach 9.00-17.00. Po uroczystym otwarciu, które nastąpi o godz. 10.00 na widowni Auli, fizycy z UMK przedstawią prezentację „Fizyka zmienia świat”, a rektorzy trzech uniwersytetów województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentują swoje uczelnie. W programie Salonu przewiduje się także spotkania w innych budynkach miasteczka akademickiego, m.in. prezentacje przygotowane przez lekarzy, specjalistów od multimediów oraz sztuki wystąpień publicznych.

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów jest jedną z 12 podobnych imprez odbywających się we wrześniu w całej Polsce.
 

UMK

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół