Inauguracja V edycji Święta Drzewa


Inauguracja V edycji Święta Drzewa: artykuł nr 5092

2007-10-10 09:58:25 Botanika

Zapraszamy wszystkich 10 października 2007 o godz. 12.00, na Pola Mokotowskie w Warszawie gdzie Klub Gaja, goście będą sadzić drzewa, wydarzenie odbędzie się w części śródmiejskiej przy Pomniku Lotników Poległych w II Wojnie Światowej (pomiędzy Głównym Urzędem Statystycznym a Rondem Jazdy Polskiej). Drzewa posadzą: Gospodarze terenu, Partnerzy programu, Przyjaciele Klubu Gaja, placówki oświatowe z Warszawy oraz mieszkańcy Warszawy.

W tym dniu w całym kraju drzewa posadzą także dzieci i młodzież z placówek oświatowych oraz organizacje ekologiczne, Wydziały Edukacji i Ochrony Środowiska UG i UM, Parki Krajobrazowe, Ośrodki Edukacji Ekologicznej, Urzędy Miasta. Również 10 października w wielu miejscach na świecie sadzone będą drzewa w intencji pokoju na świecie. Nasze przesłanie ”Zasadźmy drzewa dla pokoju” co roku dociera do 100 organizacji z 35 krajów na świecie.

Aby RATOWAĆ BESKIDY w ramach tegorocznego Święta Drzewa Klub Gaja posadził 10 000 drzew ( 3 października) przy współpracy z Nadleśnictwem Bielsko oraz firmami: Troton, LeasePlan, Eco Sernice. 150 drzew posadzili także pracownicy firmy LeasePlan ( 6 października ) w Nadleśnictwie Chojnów – Zimne Doły pod Warszawą.

Zapraszamy wszystkich! Posadźcie choć jedno drzewo! W tym roku przyłączyliśmy się do Kampanii Miliarda Drzew – Obsadźmy naszą Planetę - UNEP- United Nations Environment Programme – pod patronatem ONZ

Wszyscy uczestnicy, którzy posadzą drzewa i wyślą o tym informację do Klubu Gaja zostaną włączeni do Kampanii Miliarda Drzew, a drzewa zostaną policzone i wpisane do bazy UNEP.

Klub Gaja

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki