Combat Climate Change - europejski konkurs dla uczniów szkół średnich


Combat Climate Change - europejski konkurs dla uczniów szkół średnich: artykuł nr 5368

2008-01-29 16:53:26 Ekologia

Combat Climate Change to europejski konkurs dla uczniów szkół średnich, którego celem jest informowanie i zaangażowanie młodych ludzi w problemy związane ze zmianami klimatu. Konkurs jest organizowany przez National Geographic we współpracy z koncernem Vattenfall. Celem Combat Climate Change jest wzbudzenie zainteresowania sprawami klimatycznymi, szczególnie wśród młodzieży. Konkurs jest skierowany do osób w wieku 16-19 lat ze Szwecji, Finlandii, Danii, Niemiec i Polski.

Konkurs Combat Climate Change cieszył się w 2007 roku ogromnym powodzeniem. Złożone prace zaskakiwały wysokim poziomem. W National Geographic i Vattenfall chcemy nadal inspirować i stymulować zdobywanie wiedzy na temat środowiska naturalnego i klimatu, dlatego też postanowiliśmy ponownie zorganizować konkurs w 2008 roku” – powiedziała Rebecca Hill, Dyrektor ds. Marketingu National Geographic.

W 2007 roku w konkursie wzięło udział ponad 4 000 uczniów szkół średnich z 28 krajów. Złożone pracy dotyczyły rozwiązań zarówno politycznych i dotyczących stylu życia, jak też związanych z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla, zmianą codziennych nawyków czy też innowacjami w zakresie istniejących technologii. Prace konkursowe dowodziły wysokiego zainteresowania tematem i zaangażowania młodych ludzi w całej Europie.

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularze aplikacyjne będą dostępne od 1 lutego 2008 roku na stronie ngceurope.com/combatclimatechange

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii