WIZJE NATURY 2006 - Festiwal Fotografii Przyrodniczej


WIZJE NATURY 2006 - Festiwal Fotografii Przyrodniczej: artykuł nr 3674

2006-11-06 05:17:40 Ciekawostki

Związek Polskich Fotografów Przyrody, we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym, organizuje I Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Impreza ta odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2006 roku w Centrum Edukacji KPN w Izabelinie. Wstęp na imprezę będzie wolny. Patronat medialny sprawuje portal Biolog.pl W Polsce takiego festiwalu fotografii przyrodniczej jeszcze nikt nie robił. Zapowiada się więc wydarzenie wielkiej rangi.

Główne elementy festiwalu:
1. Konkurs otwarty na krótkie prezentacje fotografii przyrodniczej w dwóch kategoriach: Przyroda Polski i Przyroda Świata. Celem konkursu jest zaprezentowanie jak najszerszej palety fotograficznych spojrzeń na zjawiska natury. Pokazy zgłoszonych prac odbędą się w sobotnie popołudnie, ogłoszenie wyników i pokaz galowy w niedzielę.
2. Nasze Ptaki - otwarty konkurs na zdjęcia ptaków wykonane w Polsce (we współpracy z wydawnictwem Zagroda), którego efektem będzie wyjątkowy album ukazujący ptaki Polski.


3. Kilka znakomitych autorskich pokazów cenionych fotografów, m. in. Bernarda Castelein z Belgii: "Od Bharatpur do Kazirangi. Odkrywając dziką przyrodę Subkontynentu Indyjskiego." Gościem specjalnym festiwalu będzie stowarzyszenie belgijskie BVNF, przykładające ogromną wagę do aspektów etycznych fotografii przyrodniczej. Obejrzymy kilka krótkich pokazów autorskich i dwa grupowe.
4. Prezentacje polskiej przyrody:
- Anna Jędra i Dariusz Wojciechowski przedstawią bogato ilustrowaną prelekcję zatytułowaną: "Wśród kwiatów. Dokument czy art?"
- Grzegorz Leśniewski, Fotograf Roku 2005 ZPFP, przybliży nam zaś wyjątkową przyrode wschodniej Polski,
- przedstawimy zestaw oficjalnych udźwiękowionych grupowych pokazów ZPFP,
- przypomnimy kilka autorskich pokazów zdjęć nagrodzonych w konkursie Wizje Natury 2005.

Więcej informacji o festiwalu jest na stronie internetowej: zpfp.pl/kronika/fest-2006WN/

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek