Podróż do Pyrlandii


Podróż do Pyrlandii: artykuł nr 5550

2008-03-24 22:16:53

W kwietniu Travel Channel zaprasza wszystkich w kolejną podróż po Polsce, z programem Travel 2008. Byliśmy już w Łodzi, poznawaliśmy Tatry, a teraz przyszła kolej na Poznań. Miasto położone na trasie prowadzącej z Moskwy do Berlina, Londynu czy Paryża, jest miejscem, w którym łączą się kultury.

Poznań, miejsce, w którym jak wielu twierdzi „zaczęła się Polska”, nadal pozostaje stolicą Wielkopolski. Mieszko I budując w X w. w grodzie poznańskim swój zamek, rozpoczął historię tego niezwykłego miasta. Trakt Królewsko- Cesarski to wyjątkowa turystyczna trasa, znana na całym świecie, która prowadzi przez królewskie i cesarskie dzieje Poznania.

Kwiecień wraz z wiosenną aurą to znakomita pora by wybrać się na pełną wrażeń wyprawę. Wraz z Michałem Bojerko swoją wycieczkę zaczniemy od Ostrowa Tumskiego, ulokowanego na wyspie, otoczonej dwoma ramionami Warty. Tutaj znajduje się najstarsza w Polsce katedra, prawdopodobnie zbudowana w 966 r.

Stare Miasto, Ratusz… to kolejne miejsca, o których na pewno nie zapomnimy, będąc w Poznaniu. Pośród starych kamieniczek tętni życiem kulturowym
i rozrywkowym wspaniałe miasto. Międzynarodowe targi, tysiące studentów, puby, kafejki, restauracje i kluby. Wszystko to zobaczysz z Travel Channel.

Poznań to nie tylko historia, to także nowoczesność.

W odrestaurowanym Starym Browarze, każdy znajdzie coś dla siebie. Sklepy, restauracje, puby to coś dla ciała. Dla ducha też się coś znajdzie. Wraz z ekipą odwiedzimy Dziedziniec Sztuki, ulokowany w północnej części kompleksu.

Będąc w polskiej stolicy piwa, nie możemy pominąć wizyty w Browarze Lecha. To niepowtarzalna okazja by obejrzeć linię produkcyjną, czy skorzystać z multimedialnego centrum informacji o piwie.

Możesz być pewien, że Michał nie zapomni o wspaniałej kuchni. Wraz z nim skosztujemy specjałów regionu, które jeszcze na długo pozostaną w naszej pamięci. Knajpy na rynku zachęcają nie tylko potrawami, ale także warzonym na miejscu piwem.

Travel Channel nie zapomni o słynnej Malcie. Przepiękne jezioro to znakomite miejsce do odpoczynku oraz uprawiania sportu.

Nasyć swoje oczy razem z Travel Channel
(Premiera w poniedziałek, 7 kwietnia o godzinie 20.30)

_____________________________
Rozrywka, praktyczne informacje oraz inspiracja. Travel Channel przedstawia widzom wiele aspektów podróżowania. Od programów prezentujących praktyczne informacje, przydatne podczas planowania wakacji, po wnikliwe i wciągające materiały dokumentalne dla tych, którzy żyją podróżami. Dzięki Travel Channel widzowie mają szansę przenieść się w niemal każdy zakątek świata, poznać różnorodne kultury, kuchnię i obyczaje panujące w krajach na całym świecie, doświadczyć trudów pieszych wędrówek oraz dobrodziejstw luksusowych wypraw.

Uruchomiony w 1994 kanał Travel Channel nadaje w 14 językach, w 116 krajach w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
Travel Channel International Limited jest niezależną firmą z siedzibą w Londynie, która jest także właścicielem Travel Channel Video on Demand i Travel Channel Productions oraz operatorem Thomson TV.
www.travelchanneltv.pl

 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z