XI Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2009


XI Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2009: artykuł nr 6071

2009-01-08 14:47:48 Biotechnologia

Najnowsze rozwiązania, technologie i osiągnięcia naukowe oraz niepowtarzalna okazja do poznania propozycji wiodących firm i instytucji związanych z analityką chemiczną, metrologią, biotechnologią i Life Science. To tylko część oferty składającej się na Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Jedenasta edycja tego prestiżowego i jedynego w Polsce wydarzenia poświęconego branży laboratoryjnej odbędzie się w dniach 4-6 marca 2009, po raz pierwszy w nowo wybudowanym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

W licznym gronie wystawców są przedstawiciele laboratoriów przemysłowych (chemiczne, farmaceutyczne, kosmetyczne, spożywcze, petrochemiczne, włókiennicze, tworzyw sztucznych), analitycznych, medycznych i szpitalnych oraz ochrony środowiska (badania wody i ścieków, zakładów uzdatniania wody). Nie brakuje reprezentantów służb kontrolnych (stacje sanitarno-epidemiologiczne, chemiczno-rolnicze, itp.), działów kontroli jakości w zakładach produkcyjnych, a także instytucji i placówek naukowo-badawczych oraz uczelni wyższych.
Dotychczasowe sukcesy docenia coraz więcej partnerów z zagranicy, a możliwości dostrzegają europejskie media. Pochlebne artykuły ukazały się, m.in. w takich periodykach jak G.I.T Laboratory Jurnal (volume 12, 11-12/2008) oraz BIOforum Europe (volume 12, 11/2008).
    Dokonania ponad dziesięcioletniej już historii targów najlepiej świadczą o systematycznym rozwoju tego ważnego wydarzenia. W 2008 roku na przykład, swą ofertę zaprezentowało tu 127 wystawców z Austrii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch, których stoiska odwiedziło ponad 5,5 tysiąca osób.


Merytorycznie, profesjonalnie i prestiżowo

Istotną częścią targów EuroLab są seminaria, szkolenia i prezentacje. Znakomicie bowiem łączą biznes i naukę, stanowiąc niezastąpione źródło informacji i opinii o najnowocześniejszych metodach i technikach badawczych. Nad ich strona merytoryczną czuwa Rada Programowa, a profesjonalizm targów EuroLab podkreśla współpraca merytoryczna ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski oraz patronat honorowy prof. Barbary Kudryckiej - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prof. dr hab. Michała Kleibera - Prezesa Polskiej Akademii Nauk.
Podczas tegorocznej edycji, na szczególną uwagę zasługują, m.in. warsztaty na temat metrologii chemicznej, poświęcone zagadnieniu niepewności i spójności pomiarów chemicznych, które poprowadzą autoryzowani wykładowcy europejskiego projektu TrainMiC® „Training in Metrology in Chemistry” (jego uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu).
Zagadnień z zakresu standardów jakości w profilowanym laboratorium diagnostycznym dotyczyć będzie cykl wykładów Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, zaś Polskie Centrum Akredytacji organizuje seminarium na temat akredytowanych emisyjnych laboratoriów badawczych.

Po raz pierwszy w Polsce! Giełda pracy Jobvector

Jedną z nowości targów EuroLab 2009 jest niezwykle cenna inicjatywa - giełda pracy „Jobvector Career Day” - organizowana po raz pierwszy w Polsce przez portal biokariery – www.jobvector.pl. Jej ideą jest stworzenie kompleksowej oferty dla osób poszukujących pracy na rynku „Life Science”, obejmującego dziedziny biotechnologii, farmacji, chemii, fizyki czy badań medycznych. Warto dodać, że Jobvector z powodzeniem wspierał dotąd karierę naukową w wielu innych krajach.
Organizatorzy zapewniają, że każdy z odwiedzających targi będzie mógł, nie tylko zapoznać się z ofertami pracy, ale także wziąć udział w prezentacjach firm, panelach dyskusyjnych i wykładach na temat najnowszych trendów na rynku pracy oraz szans zatrudnienia. Specjaliści udzielą porad, m.in. w jaki sposób najłatwiej znaleźć pracę, a nabytą wiedzę wypróbujemy w warsztatowej rozmowie kwalifikacyjnej przeprowadzanej przez zawodowego rekrutera. Profesjonaliści ocenią ponadto twoje portfolio – CV lub listów motywacyjnych.

Komfortowo i w nowym miejscu

Targi EuroLab odbędą się w nowym obiekcie – Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska, gdzie na wystawców czekają prawdziwie komfortowe warunki, m.in.: klimatyzowana, bezsłupowa i łatwa do zaaranżowania hala (10 tys. m2), przestronny hol, zaplecze biurowo-konferencyjne, naziemny i podziemny parking oraz duże bramy rozładunkowe.
Niewątpliwym atutem kompleksu jest jego lokalizacja. Centrum MT Polska mieści się bowiem na warszawskim prawobrzeżu, w okolicach zwieńczenia Trasy Siekierkowskiej, pomiędzy ulicami: Marsa, Okularową, Bluszczową, a Rekrucką.
Z łatwiejszego dojazdu mogą się cieszyć nie tylko zmotoryzowani, ale także korzystający z innych środków transportu. Komunikacją miejską dotrzemy tu ze śródmieścia, korzystając z linii autobusowych: 115, 173, 183, 408, 514, 515 i 520. Natomiast podróżujący kolejką (Warszawską Koleją Mazowiecką), powinni wysiąść na stacji  Warszawa Gocławek, znajdującej się  w pobliżu Centrum MT Polska.

Wstęp:
- 10 PLN – niezarejestrowani on-line
- bezpłatny - dla zarejestrowanych on-line

Więcej informacji na stronie www.targieurolab.pl

inf. prasowa

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii