Łódzki Uniwersytet Dziecięcy po raz trzeci


Łódzki Uniwersytet Dziecięcy po raz trzeci: artykuł nr 6090

2009-01-19 17:02:54 Szkoła

Politechnika Łódzka już po raz trzeci zaprosiła do zabawy w studiowanie dzieci w wieku 7-12 lat. Uczelnia chce w ten sposób połączyć rozrywkę z propagowaniem edukacji.

"Czy budynek oddycha?", "Czy jestem alergikiem? Czym jest i jak powstaje alergia?" - o tym m.in. dowiedzą się dzieci podczas kolejnej edycji Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego (ŁUD).

W poniedziałek ruszyły zapisy na ŁUD. Dzieci można zapisywać tylko przez internet na stronie http://www.lud.p.lodz.pl. Prawdopodobnie jak w poprzednich edycjach przyjętych zostanie 560 małych studentów.

W semestrze letnim zaplanowano pięć wykładów. Pierwszy odbędzie się 21 lutego; dr inż. Dariusz Heim będzie opowiadał dzieciakom o tym "Czy budynek oddycha?". Inne tematy wykładów to m.in. "Skarby nieba" i "Bóg jest matematyką".

Nawet najbardziej interesujące wykłady nie zaspokoją ciekawości najmłodszych, więc uczeni z Politechniki zaplanowali także zajęcia praktyczne.

W małych grupach dzieci będą w praktyce doświadczać wiedzy z mechaniki, fizyki, chemii oraz odlewnictwa. Nowością będą warsztaty malarskie, koncert muzyki klasycznej oraz wizyta w studenckim radiu Żak.

W Polsce uniwersytety dla dzieci działają od 2007 roku w Krakowie i Warszawie. Politechnika Łódzka jest pierwszą techniczną uczelnią w Polsce, która zaprosiła dzieci do zabawy w studiowanie.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół