Ferie z leśnikiem


Ferie z leśnikiem: artykuł nr 6146

2009-02-21 23:02:14 Leśnictwo

Dzieci spędzające ferie w regionie świętokrzyskim odwiedziły Nadleśnictwo Daleszyce (RDLP w Radomiu). Poznały urządzenia wykorzystywane w pracy leśnika. Nie zabrakło gier i zabaw o tematyce przyrodniczej.

Podczas spotkania dzieci mogły bliżej poznać pracę nadleśnictwa, a w szczególności warsztat leśnika. Największe zainteresowanie wzbudzały nowinki techniczne np. mapy numeryczne tworzone z wykorzystaniem technologii satelitarnych GPS. Wyposażeni w zestaw gadżetów, którego nie powstydziłby się agent 007, goście leśników wyruszyli do lasu dokonywać pomiarów wysokości drzew, czy obliczać ich wiek. Cenną lekcją okazała się zabawa w rozpoznawanie gatunków drzew na podstawie koloru i faktury kory.

Największe emocje wzbudził konkurs „Co ja wiem o lesie?”. Zwycięzcy, którzy udzielili najwięcej prawidłowych odpowiedzi otrzymali albumy i wydawnictwa o tematyce leśnej.

Duże wrażenie robiła otulona białym puchem Puszcza Świętokrzyska. Po wielu tygodniach wyglądania prawdziwej zimy, dopiero końcówka lutego pozwoliła na zaprezentowanie się tutejszych lasów w zimowej szacie. Była to niemal bajkowa scenografia do zabaw ruchowych na śniegu i przygotowanego na zakończenie spotkania ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Mariusz Turczyk


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa