O Róg Zbramira - I Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej


O Róg Zbramira - I Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej: artykuł nr 6167

2009-03-11 12:10:08 Leśnictwo

18 kwietnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbędzie się I Małopolski Konkurs Sygnalistki Myśliwskiej O Róg Zbramira Kraków-Niepołomice 2009. W konkursie wezmą udział mistrzowie gry na sygnałówkach-rogach myśliwskich z całej Polski. Zgłoszenia udziału w konkursie należy przesłać do dnia 3 kwietnia 2009 r.

Organizatorami konkursu są: Rady Okręgowe PZŁ w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, RDLP w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie - Zespół Sygnalistki Myśliwskiej „Hagard”. Patronat honorowy nad konkursem objęli: rektor UR w Krakowie i dyrektor RDLP w Krakowie.

- Mamy nadzieję, że I Małopolski Konkurs Sygnalistki Myśliwskiej będzie nie tylko popisem mistrzowskiej walki o laury, ale także wielką atrakcją dla mieszkańców i turystów. Przesłuchania koncertowe odbędą się na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Każdy może  z nami spędzić ten dzień i posłuchać brzmienia rogów. Otwarty będzie również Koncert Galowy Laureatów. To również szansa dla osób, które w Małopolsce grają na rogach amatorsko. Dzięki temu konkursowi będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zespołami i solistami oraz poprawić swoją technikę  – zachęca Bartłomiej Sołtys z Zespołu „Hagard”.  

Otwarte przesłuchania konkursowe odbędą się na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach w godz. 9.00-15.00. Na godz. 16.00 zaplanowano Koncert Galowy Laureatów.
 - Celem konkursu jest kultywowanie tradycji gry na sygnałówkach-rogach myśliwskich. Puszcza Niepołomicka była miejscem wielu królewskich polowań. Chcemy, by Małopolska odkryła na nowo piękno muzyki myśliwskiej i sygnalistki łowieckiej. Kontakt z nią pozwala lepiej zrozumieć tradycję i kulturę myśliwską – mówi Stanisław Sennik, dyrektor RDLP w Krakowie.

Karty zgłoszeń udziału w konkursie należy przesyłać do dn. 03.04.2009 r.
•    drogą elektroniczną na adres e-mail: zbramir.krakow@gmail.com
•    lub pocztą na adres:
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
31-159 Kraków, Al. Słowackiego 17a
z dopiskiem: „Konkurs Sygnalistów

Kontakt do organizatorów:
•    Magdalena Worecka  604-942-544
•    Bartlomiej Sołtys  514 425 185
•    Karol Szlachta  697 737 558
•    E-mail: zbramir.krakow@gmail.com
Program konkursu, regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania na stronie:  www.muzyka.mysliwska.pl/2004/index.php?dz=4&i1=142&i2=0

Zdzisława Kot-Malinowska
Rzecznik prasowy RDLP w Krakowie

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa