EMPARK włączy się do akcji Godzina dla Ziemi


EMPARK włączy się do akcji Godzina dla Ziemi: artykuł nr 6189

2009-03-24 21:16:35

W najbliższą sobotę, 28 marca 2009 r. o godzinie 20.30, największy w Polsce kompleks biurowy EMPARK na godzinę wygasi oświetlenie parkingu zewnętrznego. Włączenie się biurowców z warszawskiego Mokotowa w akcję „Godzina dla Ziemi” pogłębione zostało o apel do przeszło 14 tys. pracowników o wygaszenie oświetlenia w indywidualnie zarządzanych biurach kompleksu.

Gotowość do wzięcia udziału w akcji „Godzina dla Ziemi” codziennie potwierdzają kolejne gospodarstwa domowe, instytucje publiczne oraz całe miasta. Kompleks biurowy EMPARK, odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, od 10 lat zwiększa powierzchnię, aby zapewnić firmom nowe biura. Rozwojowi kompleksu towarzyszy także wzrost świadomości ekologicznej w zakresie ochrony klimatu, jak i w wymiarze praktycznym (wymierna oszczędność energii i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych).

EMPARK Mokotów Business Park włącza się w akcję „Godzina dla Ziemi” również z tego względu, że inicjatywa ta wpisuje się w strategię obiektu, której jednym z celów jest edukowanie najemców w zakresie ekologii. W roku 2008 wprowadzony został bezpłatny newsletter „EmparkNews”, który nie tylko informuje pracowników ponad 140 firm, zlokalizowanych na terenie EMPARKU, o wydarzeniach w biurowcach, ale podpowiada także rozwiązania mające na celu oszczędzanie energii w przestrzeni biurowej. „EmparkNews” dystrybuowany jest w recepcjach biurowców Mercury, Mars, Orion, Sirius, Neptune, Galaxy, Taurus, Saturn i Jupiter oraz elektronicznie do wszystkich biur mieszczących się w jednym z 9 budynków kompleksu.

Jak donosi WWF, międzynarodowa organizacja ekologiczna, już dziś wiadomo, że „Godzina dla Ziemi 2009” będzie rekordowa. W tym roku jeszcze więcej ludzi z całego globu zgasi światło, aby pokazać, że powstrzymanie zmian klimatu wymaga wspólnego działania wszystkich rządów na świecie. W trzeciej edycji akcji wezmą udział co najmniej 64 kraje
i 168 miast z całego świata.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z