Nagroda Forum Jakości QI dla Adamedu


Nagroda Forum Jakości QI dla Adamedu: artykuł nr 6280

2009-06-03 11:26:20

Adamed - polski producent farmaceutyków, został nagrodzony Złotym Godłem QI w ramach konkursu Forum Jakości Quality International. Firma zdobyła najwyższe wyróżnienie w kategorii System Zarządzania Jakością.

Przyznana nagroda jest podkreśleniem dotychczasowego dorobku Adamedu włożonego w utrzymanie standardów jakościowych i bezpieczeństwa wszystkich produkowanych i sprzedawanych przez firmę wyrobów. Konkurs Forum Jakości QI jest organizowany przez redakcję Forum Biznesu, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Klubu Polskiego Forum ISO 9000 i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Adamed od lat kładzie nacisk na jakościowy aspekt wytwarzanych leków. Laboratoria badawcze firmy pracują zgodnie ze światowymi standardami GLP/GMP. Firma trzymała pierwszy certyfikat jakości potwierdzający zgodność działań firmy z przepisami GMP już w 2000 roku, tj. jeszcze przed wejściem Polski do Unii Europejskiej. O wysokiej jakości zarządzania Adamedu świadczą przyznane certyfikaty: certyfikat zgodności z normą ISO 13485 ( dot. wyrobów medycznych) oraz ISO 9001 przyznany przez TÜV NORD, a także certyfikaty GMP dla wytwarzania produktów leczniczych i substancji aktywnych. W roku 2006 zakład produkcyjny Adamedu w Ksawerowie otrzymał pierwszy certyfikat GMP na wytwarzanie API. Sukcesem firmy jest przyznany we wrześniu ub. r. certyfikat ISO 9001, niezbędny do otrzymania dotacji unijnych.

„Adamed cechuje wysoka jakość i innowacyjność. Dzięki inwestycjom w badania i rozwój oraz innowacyjnej pracy laboratoriów firmy, nasze portfolio produktów, składa się z nowoczesnych leków z wartością dodaną w postaci własnych patentów. Przyznana nagroda to szczególne osiągnięcie i docenienie działań firmy na rzecz utrzymania standardów jakości i bezpieczeństwa naszych produktów– powiedziała Małgorzata Korpusik, członek zarządu firmy Adamed.

Dla Adamedu priorytetem jest poszukiwanie nowych leków. Posiadając nowoczesne zaplecze badawcze firma tworzy własne technologie opracowywania skutecznych terapii i prowadzi badania w ramach trzech platform badawczych. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów oraz środowiska medycznego Adamed prowadzi projekt poszukiwania innowacyjnej terapii w cukrzycy typu II, projekt poszukiwania polskiego leku na choroby Ośrodkowego Układu Nerwowego oraz projekt opracowania skutecznej terapii przeciwnowotworowej selektywnie oddziałującej na tkankę nowotworową. W bieżącym roku firma planuje rozpocząć fazę badań klinicznych dla projektu poszukiwania innowacyjnej terapii mającej zastosowanie w leczeniu cukrzycy typu II

Adamed cały czas inwestuje w rozwój własnych laboratoriów badawczych. Obecnie zatrudnia około 130 młodych naukowców. Dotychczas wydatki na badania i rozwój w Adamedzie wyniosły ok. 150 mln PLN, z czego w 2008 r. była to kwota 32 mln PLN.


Konkurs Forum Jakości Quality International jest przedsięwzięciem skierowanym do działających na terytorium Polski instytucji, producentów i usługodawców, posiadających czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub/i systemu zarządzania - organizacji mogących poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie. Konkurs ma zadanie wyłonienie i uhonorowanie podmiotów odznaczających się wysoką dbałością o jakość oferowanych produktów i usług. Podstawą do przeprowadzenia analiz decydujących o wyłonieniu finalistów są oficjalne dane oraz opinia organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów. Laureaci wyłonieni zostają w trzech kategoriach: QI product – produkt najwyższej jakości, QI services – usługi najwyższej jakości, QI order – zarządzanie najwyższej jakości, i ponadto w trzech grupach podmiotów, uzależnionych od ich wielkości zatrudnienia.


Adamed – lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców. W ciągu pięciu ostatnich lat wydatki na badania i rozwój w firmie Adamed wyniosły blisko 100 mln zł. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z