Tesco wyłączy 60.000 lamp dla Ziemi


Tesco wyłączy 60.000 lamp dla Ziemi: artykuł nr 6188

2009-03-24 16:47:59

Firma Tesco przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi organizowanej przez Fundację WWF. 28 marca o godzinie 20.30, w 53 największych sklepach Tesco w Polsce przygasną światła na sali sprzedaży. W tym dniu Tesco będzie również zachęcało swoich klientów i pracowników do oszczędzania energii, aby zwrócić ich uwagę na problem globalnych zmian klimatu.

Tesco podejmuje wiele inicjatyw, które zmniejszają pobór energii elektrycznej, a tym samym emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Przyłączenie się do akcji organizowanej przez WWF jest kolejnym krokiem w kierunku zrealizowania długoterminowego zobowiązania całej Grupy Tesco. W 2000 roku zobowiązała się ona do obniżenia emisji dwutlenku węgla na 1 metr kwadratowy powierzchni we wszystkich sklepach i centrach dystrybucyjnych na świecie o 50% do końca 2020 roku. Tesco w Polsce pomogło w realizacji tego celu, ograniczając w ciągu ostatnich dwóch lat emisję CO2 o ponad 11%.

W ramach wsparcia tegorocznej akcji „Godzina dla Ziemi”, Tesco Polska zredukuje oświetlenie w swoich hipermarketach o ponad 30%. Oznacza to wyłączenie około 60 tysięcy świetlówek, czyli redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 1,5 tony. W tym czasie w sklepach Tesco klienci będą mogli zrobić normalnie zakupy.

 „Chcemy w tym dniu zwrócić uwagę naszych klientów na problem globalnych zmian klimatu na świecie.” – mówi Agnieszko Suszko, kierownik ds. CSR w Tesco Polska. „Nasza sieć realizuje w Polsce wiele działań, które ograniczają emisję dwutlenku węgla do atmosfery: budujemy energooszczędne sklepy, wymieniamy w sklepach oświetlenie na energooszczędne, montujemy czujniki ruchu. Na całym świeci kierujemy się zasadą ‘every little helps’, co oznacza, że nawet najmniejsze działania mają duże znaczenie - również
dla naszej planety.” – dodaje Suszko.

Przygaszone o godzinie 20.30 światła zostaną włączone następnego dnia o godzinie 7 rano.

Do akcji WWF przyłączyły się również sklepy Tesco w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Korei Południowej oraz Malezji.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z