Nowy serwis internetowy kanału dokumentalnego PLANETE


Nowy serwis internetowy kanału dokumentalnego PLANETE: artykuł nr 6054

2008-12-28 22:58:05

Działa już nowy serwis internetowy kanału dokumentalnego PLANETE. Witryna www.planete.pl została przygotowana z myślą o wszystkich użytkownikach, którzy uważają internet za ważne źródło informacji o ofercie programowej stacji i chcą na bieżąco śledzić jej rozwój.

Dzięki zupełnie nowej nawigacji serwis zyskał na przejrzystości i czytelności. Uwagę zwraca prosta i dynamiczna oprawa graficzna serwisu, w charakterystycznych dla kanału PLANETE kolorach czarnym i pomarańczowym, a także przejrzyste ułożenie menu. Najważniejsze treści na stronie zostały wyróżnione w taki sposób, aby każdy użytkownik szybko odnalazł interesujące go informacje.

Na stronie powitalnej został dodany moduł GEOGRAFICZNA MAPA FILMOWA, który prezentuje wybraną najbliższą premierę filmu oraz powiązany z nim kraj/region, moduł wideo ze zwiastunami premier najbliższego miesiąca oraz link do forum dyskusyjnego i ostatnio poruszanych przez widzów wątków. Serwis internetowy PLANETE został wzbogacony także o moduł FILMOWY ATLAS ŚWIATA, który stanowi ogromną prezentację kontynentów i wszystkich państw świata w technologii flash. Przy każdym z opisów państw znajdują się linki do filmów powiązanych tematycznie z danym państwem i które w najbliższym czasie będą emitowane na antenie PLANETE oraz linki do Archiwum i dokumentów, które były wyświetlane w przeszłości na antenie kanału. Ponadto pod każdym opisem filmu pojawiła się funkcja dodawania komentarzy oraz możliwość głosowania. Wyniki można sprawdzać w nowej sekcji z rankingiem filmów.

Zmianie uległa również rozdzielczość strony, która została dostosowana do rozmiarów najczęściej używanych monitorów.

Ponadto na pierwszej stronie internauci znajdą najważniejsze informacje o kanale i programie PLANETE - prezentację premier dnia, filmu wybranego spośród najciekawszych pozycji tygodnia, ramówkę na bieżący dzień oraz linki do zakładek i opisów wieczorów tematycznych. Działa także baza blisko 10 000 dokumentów z całego świata, które stacja emitowała na swojej antenie od 1996 roku. Informacja o każdym filmie zawiera opis, nazwisko reżysera, oryginalny tytuł, kraj i rok produkcji.

PLANETE to pierwszy polski kanał dokumentalny, który na rynku istnieje już od ponad dziesięciu lat. Jego producentem i nadawcą jest spółka CANAL+ Cyfrowy. Program PLANETE dociera obecnie do 3,2 miliona gospodarstw domowych za pośrednictwem sieci kablowych i platformy cyfrowej CYFRA+. PLANETE prezentuje starannie wyselekcjonowane dokumenty z całego świata i na każdy temat, zawsze w odniesieniu do człowieka. Każdego tygodnia stacja zaprasza na ponad 20 godzin premierowych filmów emitowanych w ramach wieczorów tematycznych: „Współczesny świat”, „Przyroda i podróże”, „Filmowe dochodzenia”, „Nasza planeta”, „Społeczeństwo”, „Historia”, „Portrety”, „Seans PLANETE” i „Lotnictwo”. PLANETE jako jedyny kanał dokumentalny w Polsce oferuje pasmo z filmami dokumentalnymi dla dzieci „Mała Planeta”. Od 2005 roku stacja jest głównym partnerem Festiwalu Filmowego PLANETE DOC REVIEW.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z