Śląsk rozpoczyna budowę Wiślańskiej Trasy Rowerowej


Śląsk rozpoczyna budowę Wiślańskiej Trasy Rowerowej: artykuł nr 804

2005-06-08 15:19:20 Ekologia

Trasa rowerowa wzdłuż Wisły może przyciągnąć tysiące turystów z całej Europy. Jako pierwszy w budowę zaangażował się Śląsk. - Rowerzyści ciągle nie mogą znaleźć miejsca dla siebie. Na chodniki są za szybcy, na jeżdżenie tymi samymi drogami co samochody - za wolni - uważa Grażyna Staniszewska, europosłanka z Bielska-Białej. I wymyśliła: trzeba dla fanów jazdy na dwóch kółkach wytyczyć trasę z prawdziwego zdarzenia: wzdłuż Wisły, ciągnącą się przez cały kraj.

Z miejscami noclegowymi, punktami gastronomicznymi, serwisami i całą potrzebną rowerzystom infrastrukturą. - Jestem pewna, że taka trasa będzie atrakcją w skali całej Europy, że stanie się naszym narodowym produktem turystycznym - mówi europosłanka.

Pomysł wkroczył właśnie w fazę realizacji. Michał Czarski, marszałek województwa śląskiego, jako pierwszy z ośmiu, na których terenie ma przebiegać trasa, podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Turystyki. Dzięki temu w ciągu kilku lat gotowy będzie pierwszy, 60-kilometrowy odcinek trasy, zaczynający się w Wiśle, biegnący przez Ustroń, Skoczów, Ochaby, Czechowice-Dziedzice i Kaniów aż do Jawiszowic.

Źródło: Fragmenty z Gazeta.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii