Rekordowa frekwencja na bielskiej wystawie Fotografia dzikiej przyrody


Rekordowa frekwencja na bielskiej wystawie Fotografia dzikiej przyrody: artykuł nr 1796

2006-01-12 15:29:06 Ciekawostki

Olbrzymią popularnością cieszy się wystawa Fotografia dzikiej przyrody w Biurze Wystaw Artystycznych w Bielsku-Białej. Galeria niemal pęka w szwach. Chętnych do obejrzenia jest tak wielu, iż galeria otwarta będzie już od godziny 8.00, a dodatkowo także w poniedziałki.

W środę pobity został galeryjny rekord. Galerię odwiedziły 1402 osoby. Podobna liczba widzów odwiedza galerię w ciągu miesiąca.

 Wystawa „Fotografia dzikiej przyrody” została otwarta 6 stycznia. Trafiły na nią 83 najciekawsze fotogramy 60 fotografów nagrodzonych w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2005, który zorganizowały magazyn "BBC Wildlife Magazine" oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Wśród zaprezentowanych w Bielsku-Białej prac znajduje się m.in. uhonorowany główną nagrodą fotogram Manuela Presti'ego (Włochy) przedstawiający tysiące szpaków ściganych przez sokoła wędrownego. Są także nagrodzone w jednej z kategorii prace Mateusza Kowalskiego. Sfotografował dorosłą i młodą rybitwę białoskrzydłą w Biebrzańskim Parku Narodowym oraz puszczyka mszarnego w Finlandii.

Ekspozycja będzie czynna do końca stycznia. Po prezentacji w Bielsku-Białej fotogramy zobaczą mieszkańcy 11 innych polskich miast.

Ekspozycji fotograficznej towarzyszy wystawa rzeźb Marioli Wawrzusiak i malarstwa Rafała Borcza, która w artystyczny sposób ukazuje dziką przyrodę. Całości dopełnia program edukacyjny związany z wystawami – ciekawe warsztaty i wykłady prowadzone przez ekologów z Klubu Gaja: Jacka Bożka i Darka Paczkowskiego.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek