Powstała polska wersja unijnego serwisu o badaniach naukowych


Powstała polska wersja unijnego serwisu o badaniach naukowych: artykuł nr 313

2005-02-05 23:35:01 Nauka w Polsce i na świecie

4 lutego uruchomiono polską wersję unijnego serwisu informacyjnego CORDIS poświęconego badaniom naukowym i innowacyjności

Od dziś wystarczy kliknąć na www.cordis.lu, by stwierdzić, że obok angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego na głównej stronie Wspólnotowego Serwisu Informacyjnego Badań i Rozwoju (CORDIS) pojawił się szósty język - polski. Kolejne kliknięcie i wchodzimy na stronę wiadomości po polsku.

CORDIS jest jedynym serwisem internetowym, w którym za pomocą słowa kluczowego, kraju, regionu lub organizacji można wyszukać dane o 62 tys. projektów finansowanych przez UE oraz o 13 tys. wyników badań naukowych. Serwis stworzono w 1990 r. z myślą o naukowcach, dziś coraz częściej służy przedsiębiorcom, łączy innowatorów z inwestorami, sprzyja transferowi technologii. CORDIS zawiera dziesięć baz danych obejmujących wiadomości, programy, projekty, kontakty, partnerów oraz wyniki badań. Codziennie przekazuje świeże wiadomości o unijnej polityce naukowej oraz o możliwościach dofinansowania w ramach europejskich programów badawczych. Odwiedza go ok. 250 tys. osób miesięcznie.

Adres strony: http://www.cordis.lu/guidance/pl/home.html

Źródło: Gazeta.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z nauki w Polsce i na świecie